Informacje różne z Lublina i regionu


Wykład Anny Śliwy
pt.:„Szlak I Wojny Światowej w Polsce Południowo-wschodniej jako produkt turystyczny"


29 stycznia 2015 r., g. 17:30

Lubelski Inkubator Partnerstw Lokalnych, ul. Niecała 5

wstęp wolny


Lubelski Inkubator Partnerstw Lokalnych w imieniu Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „POGRANICZE" serdecznie zaprasza w dniu 29 stycznia 2015r. /czwartek/ od godz. 17:30 do siedziby Lubelskiego Inkubatora Partnerstw Lokalnych mieszczącego się w Lublinie przy ul. Niecałej 5 /budynek Towarzystwa Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej/ na wykład Pani Anny Śliwy pt.: „Szlak I Wojny Światowej w Polsce Południowo-wschodniej jako produkt turystyczny".

100 lat temu przez Europę przetaczały się fronty Wielkiej Wojny, nazwanej potem przez historyków I Wojną Światową. Choć zmieniła losy Europy, zburzyła stare imperia, stworzyła nowe państwa to przyćmiona została z czasem przez okrucieństwo swej następczyni. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że choć Polska nie istniała wtedy na mapach świata to na terenie naszego kraju rozgrywały się wydarzenia, które miały znaczący, a w niektórych momentach nawet decydujący wpływ na jej przebieg i ostateczny rezultat. O tych właśnie miejscach ma przypominać Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, który od kilku lat tworzony jest w południowo – wschodniej Polsce. Na jego trasie znalazły się pola bitew, twierdze i cmentarze wojenne, będące nierzadko prawdziwymi dziełami sztuki.

Wykład poprowadzi Pani Anna Śliwa – absolwentka Wydziału Politologii UMCS, pilot wycieczek i przede wszystkim przewodnik górski z wieloletnim stażem oraz egzaminator.


Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY !!!