Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl


Piractwo czy dozwolony użytek? - panel dyskusyjny


29 stycznia o godz. 18.00 -20:00

Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a

Wstęp wolnyCoraz więcej ludzi chce legalnie korzystać z treści w Internecie, lecz nie jest to łatwe, w niektórych kwestiach nie są zgodni nawet prawnicy. Jedynym rozwiązaniem jest edukacja. W związku z wielkim zainteresowaniem panelami dyskusyjnymi, które już się odbyły, przewidujemy, że dyskusja w Lublinie będzie kolejnym owocnym spotkaniem i ważnym punktem odniesienia do przeprowadzenia podobnych wydarzeń w największych miastach w Polsce.


Koncepcja panelu:
W XXI wieku nielegalne kopiowanie i dozwolony użytek przenikają się, a opłata reprograficzna w obecnej formie nie pasuje do realnych zachowań konsumentów. Jedyną szansą dla twórców jest przekonywanie użytkowników do wyboru legalnych źródeł kultury i sprzedawanie treści na wielu platformach – fizycznych i cyfrowych. Dodatkowo trzeba budować więzi pomiędzy artystami i ich odbiorcami. Czym jest opłata reprograficzna? Czy istnieje tzw. „podatek od piractwa“? Co użytkownicy Internetu mogą, a czego nie mogą robić z dostępnymi w Sieci materiałami?

Ostatnimi czasy porusza się wiele dyskusji na dane tematy, lecz co jest mitem, a co prawdą? Spróbujemy razem odpowiedzieć na te i inne aktualne pytania.

.


Uczestnicy spotkania:
  • Anna Bielecka – flecistka, pianistka, kompozytorka, dyrygentka chóru Copernicus Choir, nauczycielka muzyki i założycielka ogniska muzycznego MocArt w Lublinie.
  • Dolar – raper z Lublina, prowadzi autorską audycję na antenie Polskiego Radia Lublin.
  • Józef Szopiński – Animator kultury, dziennikarz, reporter, prezenter i konferansjer.
  • Michał Kanownik – dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT.

Prowadzenie: Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania we Wrocławiu, które odbyło się 13 stycznia 2015:
http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/1748-zarabiasz-plac-nie-zarabiasz-korzystaj-za-darmo-piractwo-czy-nie

 

 

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.