Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Narutowicza 32, 20-016 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 

" Lewiatan"
23, 24, 25 stycznia 2015 r, godz. 18.00
Sala Kinowa / bilet: 5/8 zł

 


reż. Andriej Zwiagincew
Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka – Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna.

 

***

 Nowe Kino Chińskie: Uwodzicielski Księżyc

20 stycznia godz. 18.00 

Sala Kinowa 

wstęp wolny


reż. Chen Kaige

 

W 1911 r. nastoletni Zhongliang mieszka w domu rodziny szwagra – Pangów. W wolnych chwilach chłopak bawi się z Ruyi, którą bardzo lubi. Pewnego dnia, nie mogąc dłużej znieść złego traktowania, dodaje arszeniku do fajki szwagra i ucieka z domu. Dziesięć lat później jest żigolakiem w Szanghaju. Kiedy umiera stary Pang, obowiązki głowy rodziny przejmuje Ruyi. Zhongliang dostaje od swojego szefa nowe zadanie: ma zdobyć jej majątek. Spotkanie z towarzyszką dziecięcych zabaw owocuje jednak wybuchem gorącego uczucia.

 

***

 

Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”
Sala Kinowa / wstęp wolny

19 stycznia,  godz. 18.00  - "Sekrety i kłamstwa"
22 stycznia, godz. 18.00 - "Wszystko albo nic"
26 stycznia, godz. 18.00 - "Vera Drake"

Benshi to cotygodniowe spotkania kinomanów z odrobiną niedopowiedzenia. Bohaterem styczniowych spotkań Dyskusyjnego Koła Filmowego „Benshi” będzie reżyser Mike Leigh.

 

 ***

Kino za Rogiem
Sala Kinowa / 4zł

 
"Pod mocnym aniołem"
21 stycznia 2015, godz. 18.00
reż. Wojciech Smarzowski
 


Jerzy jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem, jednak nie wytrzymuje długo. Opowieść o upadku człowieka zniewolonego przez nałóg, o niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, o zwątpieniu i upodleniu, ale i o nadziei.
"Broken"
29 stycznia 2015, godz. 18.00
reż. Rufus Norris
 


Kino wybitne, choć nie mówi o niczym wyjątkowym. Ot, proste sprawy: prawnik samotnie wychowuje dwójkę dorastających dzieci; ich opiekunka Kasia przeżywa kryzys związku z angielskim narzeczonym; w sąsiedztwie dochodzi do aktów przemocy. Jednak sposób, w jaki Rufus Norris opowiada kilka splatających się z sobą historii, stawia go w rzędzie najbardziej obiecujących twórców światowego kina.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.