Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


DJ Eprom / Mr Krime - warsztaty turntablistyczne i after party

Kinoteka CPZ: Scratch

22 sierpnia 2015 r.

Wirydarz CK


W sobotę 22 sierpnia w Wirydarzu Centrum Kultury dojdzie do spotkania dwóch wyjątkowych osobowości muzycznych. Mr Krime i DJ Eprom nie tylko zaprezentują swoje sety, ale także poprowadzą warsztaty turntablistyczne. Wszystkich zafascynowanych sztuką skreczu zapraszamy także na pokaz filmu "Scratch", który odsłania świat najlepszych DJ-ów.

* DJ Eprom / Mr Krime - warsztaty turntablistyczne
godz. 16.00 / wstęp wolny

* DJ Eprom / Mr Krime - after party
godz. 21.00 / bilet: 10 zł

Mr Krime to polski DJ i producent obecny na polskiej scenie muzycznej od 1994 r. Jest pionierem turntablizmu w Polsce. Dwukrotny Mistrz Europy Wschodniej Vestax Extravaganza (2001, 2002), Mistrz Polski ITF (2003) oraz Mistrz w kategorii „Drums Deluxe” Wheels On Fire.


DJ Eprom, znany również jako Sztigar Bonko, to DJ, a także raper, producent muzyczny i inżynier dźwięku. Wraz z DJ-ami Benem i Krótkim współtworzy formację Modulators. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich turntablistów w Polsce. W 2006 r. wywalczył tytuł mistrza polskiej edycji IDA w kategorii Technical, został także mistrzem regionalnych zawodów ITF Poland Regionals Cracow. Ponadto zajął 1. miejsce w zawodach Rodec Skratch Challenge w kategoriach TT Drummer i Scratch Dominator. W 2007 r. został mistrzem świata w finałach IDA w kategoriach Show, Technical i Show Class, a także mistrzem konkursów DJShop Workshop Battle i Skrecz.com Battle w kategorii Pro.


***

Kinoteka CPZ: Scratch
godz. 19.00 / wstęp wolny
dokumentalny, muzyczny / USA / 2001 / 90 min
reż.: Doug Pray

Obraz muzyczny o życiu nocnych klubów i ich DJ-ów. Ten film to możliwość dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy nt. subkultury, o której tak naprawdę niewiele wiemy. Film wypełnia półtorej godziny hiphopowej muzyki i rozmów z najlepszymi DJ-ami, wśród których są m.in.: DJ Q-Bert, DJ Shadow i Mix Master Mike z zespołu Beastie Boys.

„Scratch” opowiada nie tylko o „scratchowaniu”. W swej formie próbuje ukazać, na czym ta sztuka polega. Mamy tu więc np. montaż miksowany: początkowo film jest spowalniany, by potem gwałtownie przyspieszyć, a przyśpieszenie to jest kilka razy z rzędu powtarzane.


kasa czynna:
pon. - pt. w godz. 12.00-17.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.