Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 

Splat!FilmFest - kultowe krwawe kino tylko dla dorosłych

3-6 sierpnia 2015

Wirydarz
wstęp wolny

tylko dla widzów pełnoletnich, wyłącznie po okazaniu dowodu tożsamości -
filmy zawierają drastyczne sceny!!!


Podczas przeglądu zobaczymy kultowe filmy, w których przemoc jest środkiem artystycznego wyrazu i których twórcy wyznaczyli nowe, kontrowersyjne kierunki rozwoju kinematografii światowej. Strach, obrzydzenie, przełamywanie tabu oraz przekraczanie filmowych granic formalnych i estetycznych w pigułce. Szczególnie ciekawie zapowiada się ostatni seans. Filmowi "Odgłosy" Dario Argento dodatkowego klimatu nada muzyka grana na żywo przez Małgorzatę Krasowską (altówka elektryczna, cymbałki, wokal) oraz „Trio Tajemnica Sekretu” w składzie: Liliana Żabińska (wokal, keyboard), Dominik Nastaj (perkusja) i Patryk Lenart (bas elektryczny). Pokazy będą poprzedzone krótką prelekcją; prowadzenie: Monika Stolat.

W programie:

   * 3 sierpnia 2015, g.21.30 - "Nędzne Psy", reż. Sam Peckinpah
dramat, thriller / USA, Wielka Brytania / 1971

Amerykański naukowiec wraz z żoną przenoszą się z Nowego Jorku do małego, pozornie spokojnego miasteczka w Anglii. Bardzo szybko spotykają się z wrogością mieszkańców. Opowieść o przemocy seksualnej, ksenofobii i zemście. Amerykańscy krytycy podejmowali próby wycofania filmu z kin, zarzucając reżyserowi gloryfikację przemocy.   * 4 sierpnia 2015 r, 21.30 - "Diabeł", reż. Andrzej Żuławski
horror, kostiumowy, psychologiczny / Polska / 1972

Akcja filmu rozgrywa się w styczniu 1793 roku, gdy wojska pruskie na mocy układów rozbiorowych wkraczają do Wielkopolski. Film wykracza poza konwencjonalne kino grozy; odraża brzydotą i zachwyca formą. Świat przedstawiony przez obrazoburczego reżysera jest przesycony nieustannym niepokojem, duszną atmosferą, szaleństwem i zagrożeniem; pozbawiony wszelkich norm, wartości i nadziei. Film uznawany za perłę polskiej kinematografii, zablokowany przez cenzurę na 16 lat.

Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny.


   * 5 sierpnia 2015 r, g. 21.30 -"Ichi Zabójca", reż. Takashi Miike
gore, czarna komedia, akcja / Japonia / 2001

Ekranizacja kultowej, makabrycznej mangi Hideo Yamamoto. Film skrajnie brutalny i groteskowy, w którym reżyser przekracza wszelkie możliwe granice, od formalnych i estetycznych po etyczne. W tajemniczych okolicznościach znika boss yakuzy. Kakihara, masochistyczny członek japońskiego gangu próbuje za wszelką cenę odnaleźć swojego szefa. W tym samym czasie, w okolicy grasuje bezwzględny morderca Ichi. Jeden z najbardziej brutalnych i krwawych filmów wszech czasów, początkowo niedopuszczony do dystrybucji w kilku krajach.

Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny.   * 6 sierpnia 2015 r, g. 21.30 - "Odgłosy", reż. Dario Argento
horror, fantasy / Włochy / 1977, seans z muzyką na żywo

Młoda tancerka przyjeżdża do renomowanej szkoły baletowej, w której panuje tajemnicza, przerażająca atmosfera. Jeden z najsłynniejszych włoskich horrorów. Ze względu na malarski sposób przedstawiania aktów przemocy, film przeraża i jednocześnie zachwyca, a jego reżyser nazywany jest „włoskim Hitchcockiem” oraz „Viscontim przemocy”. Klimat filmu podkreśla soundtrack, który jest aranżacją utworu Philipa Glassa.

Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.