Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Wielkie otwarcie Centralnego Placu Zabaw

1 sierpnia 2015 r.

Centrum Kultury

 


Już od 1 sierpnia, przez cały miesiąc będziecie mogli w pełni korzystać z różnego rodzaju atrakcji, warsztatów, projekcji, spotkań i zabaw. Specjalnie przygotowana Strefa Miejskich Sportów ze stacją muzyczną znowu zatętni życiem, a Wirydarz kolejny raz stanie się miejscem wyjątkowych wydarzeń muzycznych, edukacyjnych i animacyjnych. Zobaczcie, co przygotowaliśmy na otwarcie Centralnego Placu Zabaw.


  * godz. 10.00: Boardmania – Festiwal Gier Planszowych i Karcianych
Przez cały miesiąc w budynku Centrum Kultury będzie można korzystać z ogromnej biblioteki gier z kolekcji Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”, a w kolejne weekendy odbywać się będą wydarzenia tematyczne, prelekcje, turnieje oraz konkursy z nagrodami. Odwiedzą nas również czołowi polscy producenci i projektanci gier, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentują swoje plany wydawnicze. Spotkanie w ramach inauguracji Centralnego Placu Zabaw poświęcone będzie głównie grom historycznym.

  * godz 12.00: Strefa Miejskich Sportów
CPZ od samego początku związany jest ze sportami miejskimi. Startujemy ponownie z nowo-zaprojektowaną Strefą Miejskich Sportów oraz darmowymi warsztatami, konkursami, pokazami z poszczególnych dyscyplin, takich jak m.in. Parkour, Freerun, Street Workout, Skateboard, BMX, Fresstyle Football, Slackline. O muzykę zadba DJ DBT.

  * godz.16.00: Lublin Battle (eliminacje)
Jedna z największych bitew muzycznych wraca po trzech latach przerwy! Finalistów czekają cenne nagrody oraz udział w finale podczas Chonabibe Festiwal. O tytuł najlepszych zawodnicy zmierzą się w kategoriach:
1. produkcja muzyczna – oceniają: Zetena Golden (Złote Twarze [Golden Faces]) oraz Adam L,
2. beatbox – oceniają: Pejot, Crashu Beatbox oraz MuzaMan.

  * godz. 22.00: HV / NOON Live + Małpa – koncert / bilet: 10 zł
To bezprecedensowy w historii polskiej muzyki projekt, będący efektem rocznej współpracy dwóch cenionych producentów. Naturalnie łączy nowoczesne gatunki muzyki miejskiej, tworząc jednocześnie spójną i jedyną w swoim rodzaju, klimatyczną opowieść. W Lublinie wystąpią na żywo ze wsparciem perkusji oraz rapera o unikalnym stylu – Małpy.

Informacje o kolejnych wydarzeniach w ramach CPZ znajdziecie na ck.lublin.pl oraz facebook.com/centralnyplaczabaw

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.