Informacje różne z Lublina i regionu


Kulturalny Targ Biesiadny

1-2 sierpnia 2015 r,  godz. 10:00-18:00

Teren Domu Kultury LSM
ul. Konrada Wallenroda 4a

 
powiększ


Targ jest zupełnie nową inicjatywą, której nadrzędnym celem jest stworzenie miejsca przychylnego rodzinnemu i towarzyskiemu spędzaniu wolnego czasu oraz integracji przy weekendowych biesiadach.

Kulturalny Targ Biesiadny, poza kulturalną atmosferą oferować będzie produkty wytwórców żywności (również wegańskiej, EKO i BIO) oraz rękodzieła artystycznego, wesprze niewielkich, lokalnych restauratorów i spółdzielnie.


To zupełnie nowe miejsce na kulinarnej i artystycznej mapie Lublina, platforma prezentacji i promocji twórców, projektantów, producentów i sprzedawców.W programie:

- targi zdrowej żywności i produktów regionalnych
- targi rękodzieła i wzornictwa regionalnego
- strefa warsztatów kulinarnych i konsumpcji
- strefa biesiadna na trawie: stoły, leżaki, koce..

Założeniem przedsięwzięcia jest wykreowanie kulturalno-kulinarnej przestrzeni do spotkań, piknikowania, rodzinnej zabawy i odpoczynku oraz rozwoju więzi sąsiedzkich, a jednocześnie wyjście naprzeciw potrzebom wystawców z regionu: stworzenie cyklicznych okazji do prezentacji produktów bez pośrednictwa sieci handlowych czy portali sprzedażowych.


Mieszkańcom Lublina wspólnie damy możliwość poznawania nowych smaków, udziału w unikalnych warsztatach, inicjatywach sąsiedzkich (np. wymiana książek, garażowe wyprzedaże itp.), zetknięcia się z ciekawymi wystawami i pokazami.Jesteśmy na fb >>>https://www.facebook.com/kulturalnytargbiesiadny

ZAPRASZAMY!!!