Informacje o wydarzeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Miejska Biblioteka Publiczna
im. H. Łopacińskiego w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
tel.: 81 466-62-50, 81 466-62-00
fax : 81 466-62-49
mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mbp.lublin.pl

Spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim

23 października 2015, godz. 18.00

Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12
Spotkanie z Marcinem Bruczkowskim inauguruje nowy cykl literacki "Inny wymiar podróży". To wieczory autorskie z osobami łączącymi talent pisarski z doświadczeniem uzyskanym w trakcie pobytu za granicą, ludźmi ciekawymi, intrygującymi, mającymi wiele do opowiedzenia. Każde spotkanie będzie okazją do bliższego poznania zwyczajów innych kultur od osób, które bezpośrednio się z nimi zetknęły.

Spotkanie z autorem bestsellerów "Bezsenność w Tokio" i "Singapur czwarta nad ranem", poświęcone będzie jego ostatniej książce "Powrót niedoskonały", a tematem będzie: "Sztuka powrotów" - o tym, czy i jak wracać z krajów obcych (a może już nie obcych?) do naszego (a może już nie naszego?)
Autor odpowie na pytania czytelników oraz nawiąże do dyskusji na temat wszystkich pozostałych książek, literatury, życia i wszechświata.


Marcin Bruczkowski ur. 1965 r. w Warszawie. W latach 1983-1986 studiował anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim, po czym wyjechał na studia kulturoznawcze do Tokio. Miał wrócić po roku, tymczasem spędził w Japonii dziesięć lat. W nieogrzanych japońskich mieszkankach zmarzł tak bardzo, że postanowił przenieść się na równik i kolejne pięć lat mieszkał w Singapurze.
W roku 2001 wrócił do Warszawy, gdzie mieszka z żoną Kit Fui i synem Alexandrem.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.