Informacje różne z Lublina i regionu


Wystawa „The Good City”w Atrium Felicity - poświęcona szerzeniu kultury jazdy na rowerze
w dużych miastach

  19 sierpnia do 6 września 2015r.
 

W dniach od 19 sierpnia do 6 września br. Atrium Felicity zaprasza wszystkich klientów do podziwiania wystawy poświęconej szerzeniu kultury jazdy na rowerze w dużych miastach. Wystawa z pewnością przekona zarówno dorosłych, jak i dzieci do częstszego korzystania z jednośladów w Lublinie.

„The Good City” to wyjątkowa wystawa, która w szczególności przypadnie do gustu wielbicielom jazdy na rowerze. Zarówno tym, którzy jazdę na jednośladach traktują jako sport lub sposób na życie, jak i tym, którzy uważają ją za świetną formę spędzania wolnego czasu ze znajomymi czy rodziną.

Już dzisiaj ponad połowa ludzkości żyje w miastach, a do 2030 r. ich populacja wzrośnie o kolejnych 5 miliardów osób. Dlatego wraz z Atrium Felicity warto zastanowić, jakie powinno być miasto przyszłości i dlaczego powinno się regularnie korzystać z rowerów.
Wystawa „The Good City” stworzona przez duńskie Laboratorium Innowacji ds. Kultury Rowerowej stanowi inspirację do dyskusji o wyzwaniach przed jakimi stoją miasta: zatorach komunikacyjnych, hałasie, zanieczyszczeniach oraz o potencjale, jaki tkwi w rowerze jako środku transportu. Duńska polityka rowerowa jest często stawiana za wzór, a Kopenhaga wymieniana jako jedno z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast na świecie.


Duńczycy podkreślają, że rower to najszybszy, najwygodniejszy i najtańszy sposób poruszania się po mieście. Jak będzie wyglądało miasto, w którym nacisk zostanie położony właśnie na ten środek transportu? Na to pytanie odpowiada właśnie wystawa „The Good City”, na której prezentowane są propozycje m.in. architektów, planistów miejskich, badaczy i organizacji pozarządowych. Ich zdaniem rower w ruchu miejskim oznacza większą niezależność, elastyczność i bezpieczeństwo. Kopenhaga służy tutaj za przykład, jak również punkt wyjścia do dyskusji o tym, jakie nowe koncepcje i działania umożliwią dalszy postęp w tej dziedzinie. Warto też pamiętać, że jazda na rowerze wpływa także korzystnie na nasze zdrowie.

Wystawa będzie gościć w Atrium Felicity dzięki uprzejmości Ambasadora Danii i będzie czynna w godzinach otwarcia centrum w dn. od 19 sierpnia do 6 września br.

Atrium Felicity
Atrium Felicity jest centrum regionalnym i pierwszym tak dużym w Lublinie. Powierzchnia najmu wynosi 75 tys. mkw. Centrum jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa 32.

W Atrium Felicity swoje salony otworzyły najbardziej popularne i lubiane marki modowe, takie jak: H&M, grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti), C&A, wszystkie marki z grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Home&You) oraz salony Tommy Hilfiger i New Yorker. Wielu najemców otworzyło w Atrium Felicity swoje pierwsze sklepy w Lublinie. Kompleksową ofertę z branży zdrowia i urody zapewniają: Sephora, Douglas, Rossmann, Super-Pharm, Hebe i Ziaja. W centrum są również najemcy z grupy EM&F: Empik oraz Smyk w formacie Megastore. W Atrium Felicity znajduje się również hipermarket Auchan, market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin oraz market elektroniczny Saturn.

Atrium Felicity posiada dogodne połączenie z systemem dróg regionalnych i krajowych. Ma także zapewniony dostęp do środków transportu publicznego (siedem linii autobusowych). Jadąc samochodem od strony centrum miasta Klienci mogą skorzystać z bezkolizyjnego zjazdu tunelem w lewo. Do ich dyspozycji przewidziano 3100 miejsc postojowych na funkcjonalnych parkingach naziemnych i podziemnych.

Atrium European Real Estate Limited
Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W rękach Grupy znajduje się 81 centrów i nieruchomości handlowych w siedmiu krajach o wartości rynkowej 2,5 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej 1,2 mln mkw. W 2014 r. firma Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 214.5 mln euro.Spółka posiada siedzibę na wyspie Jersey i jest podwójnie notowana – na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

Atrium w Polsce
Atrium posiada w Polsce 24 działające centra handlowe o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej około 520 tys. mkw., które w 2014 roku wygenerowały ponad 91 mln euro przychodów z najmu brutto. Z uwzględnieniem sprzedaży 72 mniejszych obiektów handlowych w Republice Czeskiej w styczniu 2015 roku oraz wyników osiągniętych w 2014 roku, aktywa Atrium w Polsce stanowią około 57% całkowitej wartości rynkowej stałego portfela inwestycyjnego Spółki i generują 45% jej rocznych przychodów netto. W Polsce zlokalizowanych jest osiem najlepszych obiektów Atrium. Są to: Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Focus Mall w Bydgoszczy, Atrium Felicity w Lublinie i Atrium Biała w Białymstoku.