Informacje o wydarzeniu w Teatrze Starym


Teatr Stary w Lublinie
ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
tel: 81 466 59 25
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www: http://teatrstary.eu


Kampania "Dzieci na Horyzoncie"
Filmowa niedziela: "Nocturna”

15 marca 2015 r, g. 17:00

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN


 

“Nocturna”
Francja, Hiszpania 2007 / 88’ / animacja / lektor
reżyseria: Adria García, Víctor Maldonado
scenariusz: Adria García, Víctor Maldonado, Teresa Vilardell
dla dzieci w wieku 7+


"Nocturna" to przepełniona magią historia chłopca, który musi pokonać swój strach i stawić czoła wielu wyzwaniom, by rozwikłać zagadkę znikających gwiazd. Wyjątkowa animacja, która zabiera widzów w podróż po tajemniczym nocnym świecie. Film skonstruowany z pobudzających wyobraźnię kadrów i ilustrowany piękną muzyką zachwyca i wzbudza wiele pozytywnych emocji.

Tim bardzo się boi nocy i ciemności, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne. Bohater postanawia rozwiązać tajemniczą sprawę. Wyrusza w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten za dnia. W niezwykłej wyprawie towarzyszyć mu będzie tajemniczy Pasterz Kotów, którego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci.


Adria García (ur. 1978) i Víctor Maldonado (ur. 1978) – pochodzą z Hiszpanii, obaj zajmują się reżyserią i pisaniem scenariuszy filmowych. Współpracowali przy powstaniu znanego polskim widzom filmu "El Cid – Legenda o mężnym rycerzu" (2003). "Nocturna" jest pierwszym wyreżyserowanym przez nich długim metrażem.

Kampania „Dzieciaki na Horyzoncie” organizowana przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty adresowana jest do najmłodszych widzów (5-9 lat). Chcemy zaprosić rodziców i opiekunów do wspólnego oglądania filmów z dziećmi i przede wszystkim zmienić myślenie o kinie dla dzieci – przypomnieć, jak dużo emocji, wrażliwości i mądrości może ono wnieść w życie najmłodszych.
Strona internetowa dla rodziców i opiekunów z informacjami o filmach, materiałami do przygotowania dzieci do obejrzenia filmu oraz jego omówienia po seansie (w formie rozmowy, zabawy, gry, fragmentów filmu).

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.