Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com


Józef Robakowski – „Video-teatrzyk Józefa R.”

Otwarcie: 22 stycznia 2015 r, godz. 19.00
Czynna do 8 marca 2015


Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

wstęp wolnypowiększJózef Robakowski to pionier sztuki wideo w Polsce, jego prace z lat 70. i 80. XX wieku weszły do kanonu polskiej sztuki nowoczesnej. Jest profesorem Łódzkiej Szkoły Filmowej, w której prowadzi pracownię multimediów. Od 36 lat prowadzi Galerię Wymiany – najdłużej istniejącą prywatną galerię niekomercyjną w Polsce, której program i zbiory powstają dzięki wymianie z artystami.

Wystawa „Video-teatrzyk Józefa R.” obejmuje najnowsze wideo artysty powstałe w 2014 roku, jak również prace o wiele starsze, zrealizowane jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Kluczem, który je łączy jest narracyjność, która właśnie w ostatnim czasie staje się cechą charakterystyczną wideo Robakowskiego. W najnowszych pracach artysty nie opuszcza poczucie humoru, bawi się konwencjami, tematem, kpi z siebie samego. Tworzy swoje video-teatrzyki z mistrzowską lekkością.

Wystawa z cyklu „To nie jest film”, dedykowanego technice wideo w sztukach wizualnych.

Czynna do 8 marca 2015 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00, wstęp wolny)

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.