Informacje różne z Lublina i regionu

 

Dzień Dziecka w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a

30 maja 2015 r.

wstęp wolny


Dzień Dziecka w DDK „Węglin” to szczególne święto, w najbliższą sobotę,
30 maja, zapraszamy Dzieci, Rodziców, Dziadków na pełen atrakcji i wrażeń niezwykły czas zabawy. Sobotnie popołudnie w Dedeku dostarczy niezliczonych przygód! Będziemy konstruować, ukrywać się, czołgać, oglądać i rysować!

W programie Dziecięcego Dnia Kultury w DDK „Węglin” – W TUNELU PRZYGÓD m.in. gry i zabawy KLANZY, zagadkowe ścieżki dotykowe, rysowanie kredą zawiłych labiryntów, przygodowe gry planszowe, konstruowanie niezwykle krętych tuneli. Koordynatorką wydarzenia jest Urszula Kokoszka.


O godzinie 11.30, chwilę przed rozpoczęciem Dziecięcego Dnia Kultury, zapraszamy do Kiosku ze sztuką na wystawę "Badziewiaki", w formie ołtarzyka, wykonaną z zabawek i słodyczy, stworzoną przez dzieci, nie tylko dla dzieci. Autorami są Nowi w sąsiedztwie: Ada, Nina Bułtowicz oraz Magda Szubielska i Radek Bułtowicz.

 

Nowi w sąsiedztwie: Badziewiaki – wystawa w Kiosku ze sztuką

30.05.15 godz. 11.30 – wernisaż

Wystawa w formie ołtarzyka, wykonana z zabawek i słodyczy, stworzona przez dzieci, nie tylko dla dzieci. Autorzy: Ada, Nina Bułtowicz oraz Magda Szubielska i Radek Bułtowicz. - Wystawa czynna do wyczerpania zapasów.

Nowi w sąsiedztwie to nieustający performance pięcioosobowej rodziny – Magdy Szubielskiej (Mama), Radosława Bułtowicza (Tata) oraz ich trzech córek: bliźniaczek Ady i Niny (4 lata) oraz Maliny (prawie 1 rok).

Na początku kwietnia cała rodzina wprowadziła się do Kiosku ze sztuką sprawnie zapełniając przestrzeń prywatnymi rzeczami: sofą, ekspresem do kawy, ubraniami, pieluchami, rysunkami, kocami, dywanikiem, lampką, radiem (działającym przez całą dobę), filiżankami, książkami, kłębkami wełny, kwiatami, portretami rodzinnymi i wszystkimi innymi rzeczami, które uznali za odpowiednie, aby zabrać ze sobą na ten, trwający 5 miesięcy, biwak. W dobie kredytów we frankach szwajcarskich i drogich nieruchomości własny kiosk o powierzchni 5 m²wydaje się być łakomym kąskiem dla wielodzietnej rodziny. Szczególnie, że zbliża się lato i mieszkanie w kiosku przypomina biwak na działce. W dodatku w koło rośnie trawa, po której może poraczkować Malina (o ile sąsiedzi powstrzymają swoje psy przed zaznaczaniem terenu), a wraz z nowymi mieszkańcami pojawiają się bratki.

Nieustający klimat pikniku i niespodziewane pojawianie się i znikanie całej piątki nadaje całości działań elementu zaskoczenia. Oto ktoś wprowadził się do kiosku, w którym dotąd prezentowano sztukę, zasiedlił go, udomowił, po czym zniknął. Jednak rodzina pojawia się od czasu do czasu – wizytuje swoje włości, spędza czas wolny.  Wprowadza się, ale odczarowuje nawet ten gest, traktując swoje pomieszkiwanie jako zabawę.  Ada nalega na spanie w kiosku, rozdaje ulotki w sąsiedztwie – wyraźnie przedstawia się jako nowa mieszkanka. Podobnie Nina. Malina zaś raczkuje wokoło.

Na Dziecięcy Dzień Kultury – W TUNELU PRZYGÓD zapraszamy do DDK "Węglin" w sobotę, 30 maja, w godz. 12.00-14.00. Do zdobycia Odznaka Dedekowego Dzieciaka!