Informacje o wydarzeniu w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"



Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
20-122 Lublin, ul. Grodzka 21
tel./fax: 81 532 58 67
www.teatrnn.pl


WYBÓR WYDARZEŃ FESTIWALU MIASTO POEZJI 2015



* NIEDZIELA / 24 maja

WYSTAWA „Miasto Poetów” – wystawa grafik i instalacji poetyckich autorstwa Joanny Wiszniewskiej Domańskiej
24.05 - 19.06 / 09:00 – 17:00
24.05 / 16:00 – wernisaż wystawy z udziałem autorki


* PONIEDZIAŁEK / 25 maja

12:00 / Dom Słów
Spotkanie z bajkopisarką Joanną Chmielewską
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/ Królewska 17

17.00 / Brama Grodzka
Uroczyste otwarcie festiwalu z udziałem Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka
Konstelacja Białoszewski
Rozmowa wokół książki Mirona Białoszewskiego i Jadwigi Stańczakowej “Dziennik we dwoje” oraz filmu Andrzeja Barańskiego “Parę osób, mały czas”.
Rozmawiają: Anna Sobolewska, Andrzej Barański, Tadeusz Sobolewski
Prowadzenie: Jarosław Borowiec
Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, Sala Czarna

20.30 / Dom Słów
Mieszkanie Poezji - Adam Wiedemann prezentuje
Prezentacja młodego polskiego poety Macieja Rasia i młodego holenderskiego poety Daniela Visa.
Prowadzenie: Adam Wiedemann
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17, Lublin


* WTOREK / 26 maja

18.00 / Brama Grodzka
Wiersze z sennego świata
O poezji, snach i Lubartowie rozmawiają Marek Danielkiewicz i Kamil Brewiński.
Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, Sala Czarna

20.30 / Brama Grodzka
Koncert: Ryszard Krynicki i Rdzeń 2
Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, Sala Czarna


* ŚRODA / 27 maja

16:00 - 18.00 / Dom Słów
Panel artystyczny. Rozmawiają: Iwona Chmielewska (Polska), Joanna Concejo (Francja), Adam Jaromir (Niemcy) - praktycy książki obrazkowej
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/ Królewska 17

16.00 / Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów"
Mieszkanie Poezji - spotkanie autorskie z Ryszardem Krynickim
Organizator: Dyskusyjny Klub Filmowy 16
Miejsce: Galeria POD SCHODAMI, Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5a


17.00 / Brama Grodzka
Wyraźnie wyraź nie: poezja sprzeciwu, poezja kontestacji
Rozmawiają: Bianka Rolando, Marcin Czerkasow, Szczepan Kopyt, Jakub Misun
Prowadzenie: Marcin Jaworski
Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, Sala Czarna

19.00 / Dom Słów
Wyraźnie wyraź nie: lubelska scena niezależna
Koncerty muzyki hip-hopowej. Wystąpią: SRG TRIBLANT, CELIBAT, CHARYZMAT, JUNIOR STRESS, IGNATZ, SINSEN, SPW, DMK, DJ CZARLI, DJ NEKET
Miejsce: podwórze Domu Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17


* CZWARTEK / 28 maja

17.00 / Brama Grodzka
Gala nagrody „Kamień”
Laudacja: Adam Poprawa
Poezja jest włóczęgą
Rozmawiają: Jacek Podsiadło, Adam Poprawa, Piotr Śliwiński
Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, Sala Czarna

18.30 / Brama Grodzka
„Zebra w mieście”
Projekcja filmów poetyckich prezentowanych na festiwalu „ZEBRA Poetry Film Festival” w Berlinie.
Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, Sala Czarna

20.00 / Dom Słów
Mieszkanie Poezji - Premiera debiutu "Chodzę spać do rzeki" - spotkanie z Rafałem Rutkowskim
Prowadzenie: Adam Wiedemann
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17, Lublin


* PIĄTEK / 29 maja

12:00/ Dom Słów
Spotkanie z bajkopisarką Grażyną Lutosławską
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17, Lublin

15.30 / Brama Grodzka
Urodziny Poety - Piotr Mitzner
Prezentacja specjalnego zeszytu "Tekstualiów".
Rozmawiają: Katarzyna Kuczyńska-Koschany i Anita Jarzyna
Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, Sala Czarna

17.00 / Brama Grodzka
Koziołki poetyckie: wiersz ma głos
Slam poetycki, konkurs jednego wiersza
Jurorzy: Mariusz Grzebalski, Andrzej Sosnowski, Piotr Śliwiński, publiczność
Prowadzenie spotkania: Dorota Steliga, Tomasz Dolar Dymek
Oprawa muzyczna: Łukasz Jemioła
Koncert: Kopyt/Kowalski
Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, Sala Czarna

20.00 / Kamienica Cudów
Mieszkanie Poezji u Rafała Rutkowskiego - spotkanie z Wojciechem Bonowiczem
Organizator: Rafał Rutkowski
Adres: Krakowskie Przedmieście 59/6



* SOBOTA / 30 maja

18.00 / Frutti di Mare
Mieszkanie Poezji z Darkiem Foksem
Organizator: Tomek Maped
Miejsce: Frutti di Mare, ul. Czwartaków 4, Lublin

20.00 / Frutti di Mare
Mieszkanie Poezji z Robertem Rybickim i Konradem Górą
Organizator: Tomek Maped
Miejsce: Frutti di Mare, ul. Czwartaków 4, Lublin



CODZIENNIE / 25-29 maja

Ratusz (Pl. Łokietka 1) - roślinno-poetycka instalacja autorstwa Katarzyny Szczypior i Eweliny Kruszyńskiej oraz działania edukacyjno-animacyjne:
25-29.05 / 10.00 - 11.00 / 19.00 - 20.00 - Kawa i herbata za wiersz: częstujemy kawą i herbatą, wystarczy wylosować i przeczytać wiersz, a na kubkach rysownik Maciej Pałka narysuje go w formie komiksowej

Brama Grodzka - roślinno-poetycka instalacja autorstwa Katarzyny Szczypior i Eweliny Kruszyńskiej oraz działania edukacyjno-animacyjne (mini koncerty, czytanie poezji, Lubię Poezję
Miejsce: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21, Sala Czarna

PODWÓRKO WYOBRAŹNI – instalacja poetycka inspirowana Muminkami Tove Jansson połączona z edukacyjną podróżą
Miejsce: Podwórko Domu Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17

Poezja Cybernetyczna” – zbiorowa instalacja multimedialna inspirowana poezją
MironTee - poezja wizualna w substancji cybernetycznej wykładziny spod /bota/
Leszek Onak - Bot w butonierce
25.05 - 30.05 / 09.00 – 17.00
Miejsce: opuszczone mieszkania na piętrze kamienicy Domu Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17

Wystawa Grupy Maszin
20.05 - 19.06 / 09.00 – 17.00
Miejsce: opuszczone mieszkania na piętrze kamienicy Domu Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17

WĘDRUJĄCRE DRZEWO OPOWIEŚCI - Magiczne Drzewo opowieści, bajek i legend. Będą bajki z całego świata, bajki terapeutyczne i opowieści lubelskie.
25.05 - 29.05 / 10:00 – 14:00
30.05 / 12:00 i 13:00
Plac po Farze


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.