Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Replika festiwalu Etiuda&Anima


12-15 maja 2015r, godz. 18.00

Sala Kinowa CK

bilet: 5 zł / karnet: 15 zł

 
powiększ


Podczas czterech dni repliki zobaczymy filmy z całego świata nagrodzone i wyróżnione podczas 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie (21-27 listopada 2014).

Cztery niezwykłe seanse pełne różnorodnych emocji, opowiedziane przez doświadczonych profesjonalistów i młodych reżyserów m.in. z Polski, Japonii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji, Niemiec, Izraela, Francji, Kuby czy Egiptu. Wśród nich między innymi pokazywane w Cannes „Fragmenty”, nagrodzona przez publiczność zabawna animowana opowieść o mitach – czeska „Mythopolis” czy kontrowersyjny dokument „Chłopiec z kurortu”.

Grand Prix Festiwalu – Złotego Jabberwocky - otrzymała rosyjska animacja "Brutus" w reżyserii Svetlany Filippovej. Brutus spoglądał w ludzkie oczy tylko na sekundę i błyskawicznie odwracał wzrok tak, aby nie widzieć zmiany, zatrzymać to, co dostał i zabrać to, co otrzymał. Nikt nie wie lepiej niż psy, jak szybko mogą zmienić się ludzkie uczucia. „Szkoda, że my, psy, nie możemy rozmawiać z ludźmi. Moglibyśmy wtedy nauczyć ich jak rozróżniać zapach dobra i zła.”

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.