Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

Czytelnia dramatu dzieciom

9-11 maja 2015 r

 

 

* Teatr czytelni Dramatu - Ony
9 maja, sobota, godz. 19.00
10 maja, niedziela, godz. 19.00 Kup bilet
11 maja, poniedziałek, godz. 11.00
Sala Czarna / bilet: 15/25 zł


"Bajki opowiada się, by oswoić otaczający świat. By nieuporządkowanej rzeczywistości nadać znany kształt, w którym pojawią się – jak w schemacie Władimira Proppa – przeciwnicy, z którymi przyjdzie walczyć, przeszkody, które trzeba będzie pokonać i sojusznicy, którzy, nieraz nieoczekiwanie, przyjdą z pomocą. Za tym schematem łatwo ukryć chaos świata, a językiem bajki zasłonić brzydką rzeczywistość. (...) "Ony" Marty Guśniowskiej jest właściwie antybajką. Bo choć jest tu i bohater, który wyrusza w drogę, by odnaleźć ojca, i przeszkody, które musi pokonać, niespodziewany pomocnik, a wreszcie nagroda, to jednak bajka Guśniowskiej sama się już na wstępie demaskuje."

Piotr Morawski, sztukawspolczesna.orgTo fragment recenzji spektaklu Teatru Czytelni Dramatu przygotowanego specjalnie z myślą o młodzieży i ich rodzicach. Na "Ony" w reżyserii Daniela Adamczyka zapraszamy w sobotę, niedzielę i poniedziałek.


***

* Czytelnia Dramatu Dzieciom - Władca skarpetek
11 maja, poniedziałek, godz. 17.00
Sala Czarna / wstęp wolny

Dla sporo młodszych widzów Czytelnia Dramatu przygotowała czytanie tekstu "Władca skarpetek". Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek? O tym przekonamy się już w poniedziałek.

***

 

* Karuzela Sztuki - Zagadkowy świat Tadeusza Kantora
10 maja, niedziela, godz. 16.00
Sala prób nr 3 / opłata: 5 zł

Z kolei w "Zagadkowy świat Tadeusza Kantora" wprowadzi nas Pracownia Sztuczka. W ramach zajęć Marta Ryczkowska, Eliza Galey i Agnieszka Chwiałkowska zabiorą dzieci do niezwykłego świata teatru i sztuki Tadeusza Kantora. Uczestnicy spotkania poznają najważniejsze motywy obecne w twórczości artysty. Warsztat poprzedzi część teoretyczna. Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku powyżej 9 lat. 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.