Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Narutowicza 32, 20-016 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Sonic Phenomena: Malinowski / Sienkiewicz


28 lutego 2015
20:00 - Błażej Malinowski (live act)

  21:00 - Jacek Sienkiewicz (live act)

Sala Widowiskowa
bilet: 10 złSonic Phenomena to projekt cyklicznych koncertów w Centrum Kultury w Lublinie mający na celu prezentację najświeższych zjawisk z obszaru elektronicznej muzyki eksperymentalnej. Idea oraz program SP wynikają ze współpracy trzech podmiotów: ende neu / Fundacja Kaisera Söze / Szklarnia.

Błażej Malinowski
Muzyk, dziennikarz radiowy, DJ, aktywnie wspierający warszawską scenę muzyki elektronicznej, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym. W pracy twórczej oscyluje wokół takich gatunków jak techno, deep-techno, dub techno czy ambient. Współtwórca projektu Fűnfte Strasse, który obejmuje audycję radiową oraz cykliczne imprezy. Pomysłodawca i kurator projektu Why so Silent – pokazów kina niemego z muzyką elektroniczną na żywo. Związany z takimi wydawnictwami jak Phorma, Technosoul, Silent Season oraz Minicromusic Rec.

https://soundcloud.com/menesmusic


Jacek Sienkiewicz
Producent, DJ, organizator koncertów i założyciel legendarnej wytwórni Recognition Records, która w tym roku obchodzi swoje 16. urodziny. Mieszka i pracuje w Warszawie. Powszechnie uważany jest za pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Występował na najważniejszych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych (m.in. Unsound, Transmediale, Mutek). Opublikował cztery płyty nakładem niemieckiej wytwórni Cocoon Recordings prowadzonej przez Svena Vätha oraz dziesiątki singli dla swojej i innych wytwórni.

W styczniu tego roku wytwórnia No. wydała płytę „Zero Time Collapsing“ będącą zapisem wspólnego live actu Jacka Sienkiewicza z AtomTM (Uwe Schmidt), który miał miejsce w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w ramach cyklu „Co słychać“. Dla tej samej wytwórni powstaje nowa solowa płyta Jacka Sienkiewicza, a jej premiera odbędzie się dwa dni przed koncertem w Lublinie.

http://www.jaceksienkiewicz.com


***


Spotkanie z Jackiem Sienkiewiczem - 28 lutego 2015, godz. 18:30
Księgarnio-Kawiarnia Szklarnia,  wstęp wolny

Na spotkaniu w lubelskiej Szklarni redaktor naczelna kwartalnika M/I, Dominika Węcławek, porozmawia z Jackiem o współpracy z Atomem TM, płycie z Maxem Loderbauerem, pracy nad epką dla wytwórni Bocian Rec, o znaczeniu eksperymentów w muzyce elektronicznej i dekadzie działalności wydawniczej.

kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.