Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Narutowicza 32, 20-016 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Finał „Lubelskich Plotkojadów”


27 lutego 2015, godz. 18.00

Sala Kinowa

wstęp wolny

 

Lubelskie Plotkojady to warsztaty medialne zorganizowane we współpracy z Kinoteatrem Projekt działającym w Centrum Kultury w Lublinie w ramach projektu Rady Europy „Komunikacja dla Integracji” (C4i) realizowanego przez Urząd Miasta Lublin. Rezultatem trwającej ponad miesiąc pracy trzech grup uczestników i uczestniczek są krótkie formy filmowe – dokumentalne i fabularne, mierzące się z problemem niesprawiedliwych, krzywdzących opinii na temat cudzoziemców i cudzoziemek mieszkających w Lublinie. Warsztaty były dla osób w nich uczestniczących okazją do postawienia pierwszych kroków w świecie produkcji filmowej i nowych mediów, jak również intensywnym wprowadzeniem w tematykę przeciwdziałania stereotypom, uprzedzeniom i dyskryminacji.

Podczas uroczystego podsumowania warsztatów zaprezentowane zostaną efekty pracy warsztatowej, ale także doświadczenia osób tworzących filmy i występujących w nich. Będzie to więc okazja do przyjrzenia się Lublinowi z perspektywy cudzoziemców i sposobu postrzegania tej grupy przez Lublinian i Lublinianek.

Projekt Rady Europy „Komunikacja dla Integracji” realizowany w Urzędzie Miasta Lublin finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i Rady Europy.

Drodzy Autorzy!
Równocześnie przypominamy, iż trwa nabór filmów na festiwal Złote Mrówkojady 2015.
W 2015 r. festiwale Złote Mrówkojady, Pełny Metraż i Filmy Dobrze Zakręcone zostają połączone w jeden festiwal pod nazwą Złote Mrówkojady, który odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie 20 – 28 listopada. Nabór filmów zakończy się 1 maja br. Pełny Metraż staje się nurtem pełnometrażowym Złotych Mrówkojadów z oddzielną nagrodą pieniężną oraz z odrębnym Jury wyłonionym spośród zgłoszeń naszej Publiczności, a Filmy Dobrze Zakręcone stają się Konkursem Filmów Dobrze Zakręconych Złotych Mrówkojadów.

Zapraszamy Was do nadsyłania swoich filmów krótko i pełnometrażowych.
Na naszej stronie internetowej www.kinoteatrprojekt.pl możecie znaleźć nowy regulamin festiwalu i link do formularza zgłoszeniowego.

Prace można zgłaszać przez Internet (preferowana forma zgłoszenia) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
a także pocztą na adres:
Kinoteatr Projekt
Centrum Kultury w Lublinie,
20-007 Lublin,
ul. Peowiaków 12
z dopiskiem „Złote Mrówkojady 2015".


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.