Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Narutowicza 32, 20-016 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Sztuczka – "Pchła Sza"


21-22 lutego 2015, godz. 16.00

Sala prób nr 3
bilet: 20 zł

 
powiększ


reżyseria: Liza Szczęśliwa; scenografia: Anna Świderska-Kusyk, Liza Szczęśliwa;
obsada: Katarzyna Tadeusz, Anna Świderska-Kusyk, Michał Zgiet/Jan Tuźnik; muzyka: Maciek Pyc

W najbliższy weekend kolejna odsłona spektaklu dla dzieci w wieku 4-8 lat będącego zupełnie nowym ujęciem bajki Brzechwy. Po niedzielnym pokazie zaprosimy dzieci do wspólnego tworzenia plakatów, a rodziców na otwarte spotkanie dotyczące porozumienia bez przemocy.

Szachrajstwa sławnej Pchły odsłonią przed nami dwie skrajne, ale dopełniające się postaci. Pierwsza z nich to The Tektyw, który jest zlepkiem takich postaci, jak Sherlock Holmes, Szeryf rodem z Dzikiego Zachodu czy Agent 007. Pchła staje się jego obsesją. Zakłada na nią zasadzki, sporządza notatki i relacjonuje przebieg śledztwa dzieciom, dość wiernie trzymając się tekstu Brzechwy. The Tektyw nie ogranicza się tylko do suchej relacji. Wciąga dzieci w śledztwo, przez co interaktywnie uczestniczą one w spektaklu.
Inną drogą podąża Artysta z Dali (postać inspirowana Salvadorem Dali). Pchła jest jego muzą. Próbuje ją ująć w swoich kolejnych dziełach. Dzieci przychodząc na spektakl, trafiają do pracowni plastycznej, gdzie zastają człowieka w szale twórczym, wychodzą natomiast z galerii prac Artysty z Dali.

Po spektaklu dzieci mają możliwość wykazania się swoją inwencją plastyczną, tworząc plakaty do spektaklu. Wszystkie powstałe plakaty żyją później na słupach i ścianach Centrum Kultury, dając małym twórcom niemałą satysfakcję. Niedzielne warsztaty plakatu poprowadzi Karuzela Sztuki.

Ciekawą propozycją dla rodziców (i nie tylko) jest możliwość wzięcia udziału w otwartym spotkaniu ‚Ku porozumieniu’ dotyczącym porozumienia bez przemocy. Jest to spotkanie dla początkujących umożliwiające udział w kolejnych warsztatach dla zaawansowanych. Spotkanie odbywa się w trakcie niedzielnego spektaklu „Pchła Sza” o godz. 16.00. Zatem dzieci zapraszamy na spektakl, a rodziców zachęcamy do podnoszenia w tym czasie swoich kompetencji komunikacyjnych w Sali Małej. Wstęp wolny. Zapisy pod numerem telefonu: 603 779 291.


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.