Informacje różne z Lublina i regionu

Akademos zaprasza na sportowe ferie


Treningi piłkarskie, zajęcia dla cheerleaderek, gry i zabawy na lodowisku oraz basenie – to tylko niektóre spośród atrakcji, jakie lubelskie Centrum Sportu Akademos przygotowało dla dzieci na czas ferii zimowych. Zajęcia ruszają już 2 lutego.

Warto zadbać o to, by przynajmniej w czasie ferii dzieci oderwały się od komputera i spędziły wolny czas w aktywny sposób. Dlatego przygotowaliśmy bogaty program zajęć, ukierunkowany na sport, zdrowy styl życia i dobrą zabawę – mówi Agnieszka Kowalska, kierownik CS Akademos. – Dzieci, które będą do nas przychodziły w czasie ferii, będą mogły trenować piłkę nożną oraz cheerleading. Oprócz tego, zaplanowaliśmy ciekawe spotkania z dietetykiem i psychologiem, wyjścia na basen i na lodowisko.

Dzieci będą też brały udział w zawodach sportowych, seansach w minikinie, grach i zabawach na świeżym powietrzu, zajęciach integracyjnych, plastycznych i zręcznościowych. Wszystkie te atrakcje znajdują się w programie „Ferii zimowych z piłką” i „Ferii cheerleaders”, organizowanych w formie półkolonii w siedzibie CS Akademos przy ul. Symfonicznej 1a w Lublinie.
Mogą w nich wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat. – W czasie zajęć będą pod opieką wykwalifikowanych pedagogów i trenerów. Do ich dyspozycji będą nowoczesne, dobrze wyposażone sale naszego ośrodka
– podkreśla Agnieszka Kowalska.


Półkolonie będą się odbywały przez cały okres ferii zimowych, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Dodatkowo, aby ułatwić rodzicom dowożenie dzieci na zajęcia, na pół godziny przed ich rozpoczęciem i przez pół godziny po ich zakończeniu, czynna będzie świetlica.

Wypoczynek organizowany w CS Akademos został zgłoszony do Lubelskiego Kuratora Oświaty i spełnia wszystkie wymagania. Koszt półkolonii to 320 zł za pięć dni lub 530 zł za dziesięć dni. W cenę wliczone są trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Rodzice mogą zapisywać dzieci osobiście (w siedzibie CS Akademos) lub telefonicznie (81 443 88 88, 663 123 109) do 21 stycznia. Więcej informacji o ofercie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.akademos.pl/ferie-zimowe.