Informacje różne z Lublina i regionu


Ferie zimowe z PKP Intercity

Ferie w woj.lubelskim trwają od 2 lutego do 15 lutego 2015 r.

 
powiększ


36 dodatkowych pociągów, ponad 13 tys. miejsc dla grup, oferta dla rodzin i wsparcie informacyjne na 18 dworcach w całej Polsce – topropozycja PKP Intercity na ferie rozpoczynające się już 16 stycznia.

W tym roku ferie dla wszystkich województw odbędą się w czterech terminach. Pierwsza turazacznie się już w piątek 16 stycznia, a uczniowie z pięciu ostatnich regionówwrócą do szkół 1 marca.

Dodatkowe pociągi
W czasie ferii pasażerowie będą mogli skorzystać z 36 dodatkowych pociągówPKP Intercity kursujących do popularnych miejscowości turystycznych m. in.: Wisły, Zakopanego czy Krynicy. Podczas szczytów przewozowych przewoźnik przygotuje również dodatkowe wagony.

Przejazdy grupowe
W 2014 roku PKP Intercity wprowadziło udogodnienie dla pasażerów podróżujących w grupie.
Za pomocą elektronicznego formularza można w łatwy sposób złożyć wniosek na przejazd.Każda aplikacja rozpatrywana jest w maksymalnie dwa dni. Zainteresowani wyjazdami grupowymi złożyli na okres ferii 350 wniosków, a przewoźnik przygotował dla nich około 13 tysięcy miejsc. Najchętniej wybieranymi kierunkami wyjazdów są: Zakopane, Nowy Targ, Krynica oraz Bielsko Biała.

Na tegoroczne wyjazdy grup na zimowy wypoczynek otrzymaliśmy o 20% więcej zgłoszeń niż w roku ubiegłym. Ze względu na duże zainteresowanie przygotowaliśmy ponad 40% więcej miejsc – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. Dzięki coraz lepszym czasom jazdy, poszerzeniu floty o nowoczesne pociągioraz dobrej ofercie podróż z PKP Intercity staje się coraz bardziej atrakcyjna– podkreśla Zuzanna Szopowska.

Tańsze podróżowanie
Przewoźnik oferuje pasażerom wiele ofert promocyjnych. Rodziny mogą skorzystać np. ze zniżek gwarantowanych „Kartą Dużej Rodziny” czy „Biletu Rodzinnego”. Dla tych, którzy planują tylko wypad na weekend, PKP Intercity proponuje „Bilet Weekendowy” lub „Bilet Podróżnika”. Natomiast dzięki ofercie „Wcześniej Taniej” każdy, kto z wyprzedzeniem kupi bilet jednorazowy na połączenia krajoweotrzyma zniżkę sięgającąnawet 30%.

Informacja na dworcach
PKP Intercity zapewni również dodatkową informację na 18 największych dworcach w kraju m.in.
w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu czy Zakopanem. Informatorzy mobilni udzielą wsparcia pasażerom w czasie wyjazdów i powrotów z ferii w danym województwie. Informacje na temat rozkładu jazdy czy cen biletów można znaleźć również na stronie internetowej www.intercity.pl, na dworcach oraz dzwoniąc pod numer infolinii 19 757. Wnioski grupowe można składać na stronie www.przejazdygrupowe.intercity.pl .