Informacje o wydarzeniu w Teatrze Starym

Teatr Stary w Lublinie
ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
tel: 81 466 59 25
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www: http://teatrstary.eu


Filmowa niedziela "Przyjaciel na balkonie"

29 listopada 2015 r, g. 17:00

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN


"Przyjaciel na balkonie" (Das pferd auf dem balkon)

Austria 2012 / 90 min / dla dzieci 7+
reżyseria: Hüseyin Tabak
scenariusz: Milan Dor
zdjęcia: Peter von Haller
muzyka: Judit Varga
montaż: Fabian Rüdisser
obsada: Enzo Gaier, Nora Tschirner, Nataša Paunović, Andreas Kiendl

Film o chłopcu z zespołem Aspergera, któremu niełatwo przychodzi nawiązywanie znajomości z rówieśnikami. Ciepła, niezwykła historia będąca adaptacją książki o tym samym tytule. Opowieść pełna przygód i szybkich zwrotów akcji, za którymi stoi tajemniczy przyjaciel na balkonie.

Mika jest wyjątkowym chłopcem – uwielbia matematykę, zawsze mówi prawdę, jest wyjątkowo inteligentny, ale z trudem przychodzi mu nawiązywanie relacji z ludźmi. Czuje się samotny i inny niż jego koledzy i koleżanki ze szkoły. Pewnej nocy chłopiec słyszy dziwne dźwięki. Okazuje się, że na balkonie jego sąsiada zamieszkał koń. Mika jest zafascynowany zwierzęciem i za wszelką cenę chce się dowiedzieć o nim czegoś więcej. Wkrótce poznaje swoją sąsiadkę Danę i razem z nią próbuje pomóc w tarapatach właścicielowi zwierzęcia. Ich działania doprowadzą do serii niespotykanych wydarzeń, które zmienią życie chłopca i pomogą zdobyć prawdziwych przyjaciół.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.