Informacje różne z Lublina i regionu

 

Otwarta pracownia MEDIALAB
– Trzeci wymiar wydruku

wtorki i czwartki, godz. 17.30-20.30
terminy spotkań:

24 i 26 listopada 2015

1 i 3 grudnia 2015 r.

DDK "Czuby Południowe"
Wyżynna 16

 Zapraszamy na pierwsze warsztaty w ramach Otwartej Pracowni Medialab w DDK „Czuby Południowe”! Na początek oswojenie z tematem – przybliżenie historii i zagadnień teoretycznych związanych z technologią zwaną drukiem 3D. Każdy uczestnik nabędzie podstawowe umiejętności w zakresie obsługi urządzenia oraz zapozna się z nowymi trendami w świecie technologii druku 3D. Następnie warsztatowicze będą przygotowywać pliki 3D, konfigurować drukarki po to, aby samodzielnie zamienić cyfrowe dane w fizyczne przedmioty. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych i młodzieży od 15 roku życia. Warsztaty poprowadzi Robert Wciseł.

koszt udziału – 40 zł / msc (płatne z góry za cały cykl warsztatowy)
zapisy trwają do 20 listopada – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ilość miejsc ograniczona / warsztaty odbędą się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych

Robert Wciseł – zawodowo kieruje zespołem R&D jednej z lubelskich firm branży IT. Po pracy buduje otwarty warsztat Makerspace Lublin. Prywatnie mąż, ojciec. Miłośnik nowoczesnych technologii. Głodny wiedzy i umiejętności. Promuje druk 3D jako manifestację kolejnej rewolucji przemysłowej.

O projekcie:
Otwarta Pracownia Medialab zaprasza na warsztaty młodzież i dorosłych, zainteresowanych nowymi technologiami. Zajęcia mają charakter miesięcznych cykli warsztatowych. Każdy z cykli dotyczy innego obszaru z tematyki madialab i przeznaczony jest dla innej grupy odbiorców. W programie m.in. zarządzanie czasem z wykorzystaniem narzędzi internetowych, bezpieczne korzystanie z Internetu, edukacja medialna, remiksy muzyczne i literackie, druk 3D, warsztaty fotograficzne, filmowe i muzyczne. Koordynatorem projektu jest Rafał Lis.