Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Koncertowy weekend w Centrum Kultury

17-19 lipca 2015 r

 
* 17 lipca 2015 r, godz. 20.00 / Most Kultury / wstęp wolny

Crab Invasion

Niecodzienne zjawisko na polskiej scenie indie. Ich zamiłowanie do ciekawych progresji akordów i groove’u, który porusza nogi to tańca, owocuje niebanalnymi piosenkami, które wchodzą do głowy i nie chcą z niej wyjść.

ParaVan
Lubelski zespół z gatunku rocka alternatywnego. Tworzą go: Paweł Kacperczyk (perkusja), Maciek Kacperczyk (gitara, wokal), Przemek Stefański (gitara basowa) i Mikołaj Gwozda (gitara). Grają razem od 2012 r. Ich pierwszy singiel „Black Milk” miał premierę na antenie radiowej Trójki w „Offensywie” Piotra Stelmacha.

godz. 21.00 / Wirydarz / bilet: 20 zł - Pink Freud
Założony w 1998 r. to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Twórczość zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style, od punkrocka i rocka, poprzez drum’n'bass, jungle i dub, aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. Afterparty zapewni Envee i Jan Michalec.

 

**** 18 lipca 2015 r, godz. 20.00 / Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim / wstęp wolny
Maria Niklińska – koncert

Niebanalna i charyzmatyczna artystka, znana z wielu ról filmowych, serialowych i teatralnych. Podczas koncertu zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej „Maria”, którą wchodzi na muzyczny rynek. Charakterystyczny głos i emocjonalne teksty to coś, co z pewnością zainteresuje najbardziej wymagających słuchaczy. Wokalistka buduje swój muzyczny świat, łącząc dynamiczny electro-pop z elementami rocka, akustycznym brzmieniem i retro soulem.


godz. 20.00 / Most Kultury / wstęp wolny - Czarne Lwy z Przedmieścia – potańcówka

Repertuar grupy obejmuje przekrój światowej muzyki tanecznej, sięgający początków XX w., aż po lata 80., utrzymany m.in. w takich rytmach jak: swing, latin, tango, walc. Zespół posiada unikatowe brzmienie minionej „epoki”.godz. 21.00 / Wirydarz / wstęp wolny - Słabi Prezenterzy

DJ-ski kolektyw z Lublina. Fani muzyki, zwłaszcza z winyli. Nie stronią też od zacnych CD, a nawet kaset. W swoich setach mieszają gatunki, wędrując od funku, poprzez soul, jazz, nie unikając wędrówek w stronę elektroniki czy punka. Oprócz setów tanecznych bardzo chętnie prezentują jazz.

 

***  * 19 lipca 2015 r, godz. 18.00 / Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim / wstęp wolny
Dream Girls & Black Pepper

Muzyczna podróż do lat 50. i 60. Dzięki grupom Dream Girls i Black Pepper możemy poczuć smak muzyki tamtych lat: pełnej miodowej słodyczy, połączonej z odrobiną pikantnego, rozgrzewającego imbiru, okraszonej nutą gorącej czekolady. To wyjątkowe muzyczne połączenie obu składów niczym machina czasu przeniesie słuchaczy w klimat kobiecego, trochę frywolnego i niezwykle zmysłowego pin-up’u.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.