Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl


Wakacje na Bernardyńskiej 11 


Wszystkie dzieci zapraszamy na wesołe wakacyjne warsztaty do naszej nowej pracowni przy ul. Bernardyńskiej 11. Będziemy ćwiczyć zdolności muzyczne i plastyczne, tańczyć i robić zdjęcia.

I turnus: 20 – 24 lipca 2015 - dla dzieci w wieku 10 – 12 lat, godz. 9:00–15:30
II turnus : 27 – 31 lipca 2015 - dla dzieci w wieku 7 – 9 lat. godz. 9:00–15:30


Miejsce: nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11
Koszt udziału jednego dziecka wynosi 50 zł (za jeden turnus) - w ramach opłaty dzieci mają zapewnioną opiekę kadry instruktorskiej, materiały warsztatowe, ubezpieczenie, a także jeden posiłek.

Program dnia:

  • 9:00 – 10:00 – warsztaty muzyczne i warsztaty tworzenia komiksów
  • 10:00 – 11:30 – warsztaty ruchowe / taneczne
  • 11:30 – 12:00 – przerwa
  • 12:00 – 14:00 – lekcje sztuki z elementami nauki j. francuskiego
  • 14:00 – 15:30 – warsztaty fotograficzne i warsztaty poetyckie


Opisy zajęć:
WARSZTATY TWORZENIA KOMIKSÓW - Komiks dzięki swojej przystępnej formie coraz częściej jest używany do działań społecznych i edukacyjnych. Chcemy zaproponować warsztaty z tworzenia zina/samizdatu w postaci ręcznie wykonanych publikacji wykonanych powszechnie dostępnymi metodami i z wykorzystaniem znikomych kosztów.

Prowadzenie: Maciej Pałka - rocznik '80. Artysta wizualny, ilustrator, twórca gier komputerowych i powieści graficznych. Animator kultury komiksowej.WARSZTATY MUZYCZNE - Warsztaty obejmują tradycyjne zabawy dziecięce, kontakt z instrumentami i wspólne śpiewanie. Przybliżymy dzieciom niematerialne elementy kultury tradycyjnej. Bohaterami spotkań będą m.in.: harmonia polska, Adam, co siedmiu synów miał i Hanka modrooka.

Prowadzenie: Katarzyna Tucholska - gra na harmonii trzyrzędowej. Jej pierwszy kontakt z tym instrumentem to Tabor Domu Tańca w 2003 r. Od 2008 r. pracuje w ACCREA Bartłomiej Stańczyk, gdzie stroi, naprawia, modernizuje, serwisuje harmonie i akordeony, a także eksperymentuje z dźwiękiem i budową tych instrumentów.WARSZTATY RUCHOWE – Za pośrednictwem kreatywnych zabawach ruchowych spróbujmey tańca współczesnego. W cyklu warsztatów nastawionych na wydobycie twórczego potencjału dzieci, wypracowanie zdrowej postawy ciała, estetyki i ekspresji ruchu pojawią się zadania rozwijające zdolności motoryczne, koordynację ruchową, wyobraźnię, interpretację ruchową muzyki oraz zasady współpracy w grupie otwierające dziecko na otoczenie.

Prowadzenie:
Joanna Szot - nauczyciel prowadzący czterech edycji projektu edukacyjnego „Myśl w ruchu” realizowanego w Lublinie przez Annę Żak w Centrum Kultury w Lublinie, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca od 2011.

Liliana Żabińska - tancerka zespołu „Impet“ w MDK w Rzeszowie, od 2010 tancerka Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

Małgorzata Krasowska - jest Instruktorem Rekreacji Ruchowej Polskiej Akademii Sportu, specjalność taniec oraz aktualnie uczestniczy w Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym tańca współczesnego w Rzeszowie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć tanecznych i muzyczno - ruchowych (m.in. w Szkole Muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie) oraz praktykę jako nauczyciel skrzypiec i altówki.

Anna Żak - tancerka i organizator wydarzeń Lubelskiego Teatru Tańca w Centrum Kultury, m.in. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Letniego Forum Tańca Współczesnego. Kierownik artystyczny, pedagog i choreograf Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.


WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - Spotkania pomogą małym uczestnikom rozwinąć umiejętność obserwacji świata, odpowiedzieć na pytanie "co to jest dobre zdjęcie" i zaprezentować wykonane fotografie.

Prowadzenie: Agnieszka Rayss - ukończyła Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Ponadto jest absolwentką Laboratorium Reportażu przy Collegium Civitas w Warszawie. Fotografka jest najbardziej znana ze swoich zdjęć publikowanych w prasie głównego nurtu: "Przekrój", "Polityce" czy "Rzeczpospolitej" oraz z fotografii dokumentalnych tworzonych w ramach projektów Sputnik Photos.


WARSZTATY POETYCKIE - Podczas warsztatów spróbujemy zmierzyć się z pisaniem wierszy. Zajęcia będą miały formę ćwiczeń ukierunkowanych na rozbudzenie wyobraźni i zabawę słowami. Efekty naszych wspólnych prób poetyckich zostaną zaprezentowane wszystkim chętnym w ramach podsumowania projektu.

Prowadzenie: Wojciech Dunin Kozicki - znany jako Wojciech Be. Poeta z Lublina. Bierze udział w slamach i happeningach poetyckich. Sam również takie akcje organizuje. Interesuje się: myślą ludzką, kulturą, sztuką, muzyką. W 2014 r. otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Lublin

Więcej informacji , regulamin uczestnictwa, karty uczestnika dostępne są na www.warsztatykultury.pl

 

 

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.