Informacje różne z Lublina i regionu


Kazimierski Festiwal Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu”

4-5 lipca 2015 r., g. 10:00-19:00

 

Po raz kolejny kazimierski Rynek stanie się areną smacznej konfrontacji tradycyjnych potraw i przysmaków z Kazimierza Dolnego oraz z różnych regionów Polski. W dniach 4 – 5 lipca zapraszamy na kolejną edycję Kazimierskiego Festiwalu Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu”.

Mottem imprezy jest promocja tradycyjnej kuchni regionalnej i wyrobów kulinarnych przyrządzanych z dbałością o wysoką jakość produktów i niepowtarzalny smak potraw. Jest to wyjątkowy przegląd kulinariów z całej Polski (od Tatr po Kaszuby, od Wielkopolski po Podlasie).

Kiermasz „Zasmakuj w Kazimierzu” - organizowany jest na Rynku już po raz dziesiąty i co roku zaskakuje nowymi wystawcami. W najbliższej edycji udział wezmą reprezentanci producentów regionalnych specjałów z Kazimierza Dolnego i okolicy. Mistrzowie kuchni z kazimierskich restauracji postanowili na tę okazję odszukać przepisy tradycyjnych, miejscowych potraw, których będzie można skosztować w ten weekend. Wyjątkową atrakcją tegorocznego kiermaszu jest obecność wystawców prezentujących smakołyki z różnych zakątków Europy.

Wszystkie prezentowane produkty wytwarzane są w zgodzie z tradycyjnymi recepturami, wyłącznie z najlepszych, zdrowych składników.

Na płycie Rynku powstanie miasteczko specjalnie przygotowanych straganów, gdzie wystawcy zaprezentują także m.in.:
- wędliny tradycyjne z Bieszczad, Podkarpacia, Wielkopolski
- oscypki, redykołki, bundze z okolic Zakopanego,
- chleby na zakwasie, pieczywo z Podlasia, Mazowsza
- sery podpuszczkowe, pleśniowe, kozie, owcze długodojrzewające
- ciasta tradycyjne,
- piwa tradycyjne, tzw. „żywe”, korzenne, miodowe i inne,
- oliwy, sery włoskie,
- bogaty wybór win i węgrzynów
- miody regionalne

Wszyscy wystawcy oferują degustacje swoich produktów, oraz możliwość dokonania zakupów, tak aby można było dłużej cieszyć się smakiem odnalezionym w sercu kazimierskiego Rynku.


Kiermasz trwać będzie w sobotę i niedzielę 4 i 5 lipca w godz. 10 - 19, zapraszamy