Informacje o wydarzeniu w Teatrze Starym


Teatr Stary w Lublinie
ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
tel: 81 466 59 25
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www: http://teatrstary.eu

 
Monodram Sonii Bohosiewicz


"Chodź ze mną do łóżka"

3 lipca 2015 r, godz.20:00

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 25 zł, stojące – 15 złpowiększ
fot. Ola Grochowska

 

reżyseria: Adam Sajnuk
scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
światło: Adam Sajnuk, dźwięk: Michał Lamża, animacja: Magdalena Ziarnik
asystent reżysera i producent wykonawczy: Ewa Ratkowska
występuje: Sonia Bohosiewicz

Czas trwania spektaklu: 70 minut bez przerwy

Data premiery: 2 grudnia 2013Recenzje:
Katarzyna Binkiewicz, www.krytykat.wordpress.com
Piękny, trudny i wzruszający. Taki właśnie jest spektakl „Chodź ze mną do łóżka” wystawiany na deskach Teatru Polonia. Reżyser – Adam Sajnuk i Sonia Bohosiewicz stworzyli świat, który wymyka się rozumowemu pojmowaniu. W przypadku tego obrazu rzeczywistość jest wielowymiarowa, a każda emocja spotęgowana jest do granic zmysłowego postrzegania.

Piotr Guszkowski, Metro, Nr 2717
Tym monodramem aktorka wraca na deski po kilkuletniej przerwie. I trzeba uznać jej powrót za udany, także za sprawą znakomitej reżyserii Adama Sajnuka. Gdy Bohosiewicz pojawia się na scenie Teatru Polonia, przypomina dojrzalsze wcielenie Alicji poruszającej się po osobliwej krainie, którą w książce Lewisa Carrolla rządziła logika snu. Wkrótce staje się jasne, że zabierze widzów w podróż, której się nie spodziewali: słodycz pastelowych kwiatków na tapecie ścian jej pokoiku przewrotnie kontrastuje bowiem z tematem ukrytym pod figlarnym tytułem.

Wiesław Kowalski, www.teatrdlawas.pl
Tytuł „Chodź ze mną do łóżka”, na końcu bez wykrzyknienia, mógłby sugerować, że oto będziemy mieli do czynienia z lekką komedią, do tego nie pozbawioną podtekstu erotycznego. Nic bardziej złudnego. Na scenie Teatru Polonia nie usłyszymy ani seksualnych wynurzeń na temat łóżkowych przygód bohaterki monodramu, (sfera ta oczywiście się pojawi, ale w zupełnie innym kontekście), ani nie zobaczymy rozwiązań przestrzennych z tytułowym łóżkiem i strzałą Amora w tle. 

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.