Informacje o wydarzeniu w ACK UMCS Chatka Żaka


Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka
tel. (81) 533 32 01 ; fax. (81) 533 58 41
ul. Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - www.ack.lublin.plPremiera LUBLIN SOUNDS GOOD 2014

Lublin Sounds Good to nowy projekt na kulturalnej mapie Lublina, zrealizowany przez Fundację Absolwentów UMCS. Efektem przedsięwzięcia jest dwupłytowy albumu DVD, na którego zawartośćzłożyły się fragmenty koncertów, zarejestrowanych w ramach działalności programowej Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” i możliwości Inkubatora Medialno Artystycznego UMCS. Data premiery wydawnictwa to 20 kwietnia 2015 r.

Dwupłytowy album DVD jest próbą ukazania Lublina, jako miasta inspiracji, które ma do zaoferowania bogatą ofertę kulturalną oraz dysponuje zapleczem technologicznym i przemysłami kreatywnymi, pozwalającymi na jej przedstawienie w estetycznej, nowoczesnej i multimedialnej formule. Do udziału w projekcie zaproszono zespoły i solistów eksplorujących różnorodne gatunki i style muzyczne począwszy od muzyki tradycyjnej, poważnej i eksperymentalnej poprzez jazz, blues i szeroko pojęty rock i folk, aż do muzyki reggae, dub i hip-hop. Na płycie znalazły się fragmenty koncertów następujących wykonawców: Ayarise, Lady Dee *Spiritual, Pentateuch, Na Tak, Tatvamasi, Orkiestra Św. Mikołaja, Michał Hochman, Cząstki Elementarne, Mohipisian, Chonabibe.

Dlaczego tak szeroki przekrój stylistyczny? Ponieważ Lublin zawsze brzmi dobrze, niezależnie od pory dnia, roku czy gatunku muzycznego.

Z uwagi na fakt, że Lublin Sounds Good jest wydawnictwem niekomercyjnym, jego rozpowszechnianie opierać się będzie na bezpośrednich kanałach dystrybucji, utrzymywanych przez zespoły oraz instytucje, zaangażowane w realizację projektu. Oznacza to, że płyt nie będzie można kupić, ale będzie można je wygrać w jednym z wielu internetowych konkursów, organizowanych przez same zespoły, a także Fundację Absolwentów UMCS, ACK UMCS „Chatka Żaka” i Miasto Lublin.

Projekt zrealizowany został przy pomocy finansowej Miasta Lublin przez Fundację Absolwentów UMCS w porozumieniu z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, jako partnerem głównym.Koncepcja artystyczna i koordynacja: Tomasz Klisz/TOK PM
Oprawa graficzna: Maciek Ignaciuk/theem.pl

Zwiastun video:
https://youtu.be/32w-gI671UM"


Strona projektu na platformie facebook: www.facebook.com/looblinsoundsgood

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.