Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Międzynarodowy Dzień Tańca w Centrum Kultury

27-29 kwietnia 2015 r.

 
powiększ
Sławomir Krawczyński, Anna Godowska, Tomasz Wygoda - "Niżyński. Święto snów"

 

29 kwietnia już po raz 33. będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Tańca. Datę tę wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. Centrum Kultury w Lublinie postanowiło rozpocząć świętowanie już dwa dni wcześniej.

27 kwietnia zobaczymy nagrodzony spektakl "Niżyński. Święto snów" z brawurową kreacją Tomasza Wygody. Ten solowy performans to nowa inscenizacja baletu Igora Strawińskiego, będąca podróżą przez odmienne stany świadomości Wacława Niżyńskiego, zrealizowana na podstawie jego „Dziennika” oraz twórczości. Dzień później zapraszamy na spektakl Macieja Kuźmińskiego "Różnica i Powtórzenie" - dwuczęściowy spektakl inspirowany tekstami filozofów Sorena Kierkegaarda i Gillesa Deleuza. Obie części to próba odpowiedzi na pytania: co jest zmienne – ja, czy rzeczywistość wokół mnie, oraz czy powtórzenie jest w ogóle możliwe.

Dokładnie w Międzynarodowy Dzień Tańca zapraszamy na prezentacje choreograficzne uczestników projektu "Myśl w ruchu", członków Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej i Em6 Zespołu "Rytm". W Sali Kinowej w ramach Kina Mistrzów Tańca zobaczymy film Lloyda Newsona "The Cost of Living", natomiast o godz. 22.00 zapraszamy do Sali Widowiskowej na Jam Dance Day Session. Improwizacje poprowadzi Elisabetta Cansonni.

PROGRAM:

  • Sławomir Krawczyński, Anna Godowska, Tomasz Wygoda - "Niżyński. Święto snów"- 27.04 / pon. / godz. 19.00
  • Maciej Kuźmiński - Różnica i powtórzenie - 28.04 / wt. / godz. 19.00
  • Cztery kąty i piec piąty, czyli Bajki – nie’Bajki - 29.04 / śr. / godz. 18.00
  • Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej/ Em6 Zespołu „Rytm” - 29.04 / śr. / godz. 19.30
  • Kino Mistrzów Tańca: Lloyd Newson, DV8 "The Cost of Living" - 29.04 / sr. / godz. 20.30

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.