Informacje o wydarzeniu w Teatrze im. H. Ch. Andersena


Teatr im. H. Ch. Andersena
w Lublinie

tel. (81) 532 16 28
tel. (81) 532 32 25
tel. (81) 534 36 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.teatrandersena.pl


"Bucik Kopciuszka" - spektakl dla dzieci od lat 2


26 kwietnia 2015, godz. 10.00 (scena górna)

bilety 20 zł


Teatr im. H. Ch. Andersena
ul. Dominikańska 1


powiększ

 

reż. Katarzyna Kawalec

"Bucik Kopciuszka" to kolejna propozycja Teatru Andersena dla najmłodszych. Zadaniem tego typu spektakli jest oswojenie maluchów z przestrzenią teatru oraz ich rozwój sensoryczny poprzez aktywny udział w działaniach proponowanych na scenie przez aktorów. Nasz spektakl to wariacja na temat znanej wszystkim, choćby z wersji Braci Grimm, historii Kopciuszka. Zachowując linearność opowieści twórcy spektaklu skupili się na jednym z symboli tej baśni - pantofelku, i wokół niego budują całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książę będzie mógł odnaleźć ukochaną. Drugą inspiracją do powstania scenariusza spektaklu jest książką pt. "Noga w nogę" Viliama Klimacka z ilustracjami Desidera Totha.

Filarem przedstawienia jest zabawa przedmiotami, odkrywanie ich nowych znaczeń i funkcji (but może być Tatą, może być sukienką, karetą, koniem; pudełko - pojazdem, pałacem, tronem). Podobnie jak przy okazji "Pyzy na polskich dróżkach" nasi widzowie siedzą na scenie razem z aktorami. I choć butów w spektaklu będzie co nie miara to własne buciki i tym razem będziemy musieli zostawić przed wejściem na widownię.

***

"Muminki" - spektakl dla dzieci od lat 5

26 kwietnia 2015, godz. 12.00 (scena dolna)

bilety 20zł


 powiększ

reż. Jerzy Jan Połoński

Wszystkich fanów kreski Tove Janson możemy zapewnić, że Muminki w Teatrze Andersena wyglądają jak Muminki. Scenografia Mariki Wojciechowskiej, jest niczym wyjęta z książek, nieco komiksowa, wyrazista i oszczędna w kolorze. To sprawia, że widz ma okazję wejść do świata, który już zna i od pierwszej minuty czuje się w nim swojsko. Wszystkie postaci, a jak ich dosyć sporo w naszej dolinie, mają formę trójwymiarowych lalek stolikowych animowanych przez ukrytych w cieniu aktorów. Możecie być jednak pewni, że pomimo pewnej dosłowności, spektakl zostawia ogromne pole dla wyobraźni widza. I tylko dzięki Wam, możemy się przekonać, jak wiele da się wycisnąć z magicznego kapelusza.

Spektakl powstał przy współpracy i pod honorowym patronatem Ambasady Fińskiej w Warszawie.

***

Bilety do kupienia w kasie teatru (wt. – pt.: godz. 8.00 – 16.00, oraz na dwie godziny przed wydarzeniem). Dostępne również poprzez system sprzedaży online: http://bilet.teatrandersena.pl/


Dział Organizacji Widowni:
tel. 81 532 32 25
tel. kom.: +48 502 663 873
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
ul Dominikańska 1 (Stare Miasto)
20-111 Lublin
www.teatrandersena.pl

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.