Informacje o wydarzeniu w Teatrze im. H. Ch. Andersena


Teatr im. H. Ch. Andersena
w Lublinie

tel. (81) 532 16 28
tel. (81) 532 32 25
tel. (81) 534 36 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.teatrandersena.pl


Maria Kann
"Baśń o zaklętym kaczorze"
/spektakl dla widzów od lat 5/

19 kwietnia 2015, godz. 12.00

bilety 20zł (scena dolna)


Teatr im. H. Ch. Andersena
ul. Dominikańska 1powiększ


Reż: Konrad Szachnowski

Baśń o zaklętym kaczorze to klasyka, która, jak się okazało, nadal „wciąga” i trzyma w napięciu aż do ostatniej sceny. Weronka, jedna z trzech sióstr, by uratować ojca, musi zaczerpnąć wody z zaczarowanej studni. Ale zanim zdobędzie cenne lekarstwo, musi złożyć obietnicę, że odda rękę (i serce!) Złotnikowi zaklętemu w kaczora. Ukochany jest więziony czarami przez złą Czarownicę, która na swoich usługach ma nawet Cztery Żywioły.

Wyruszając za ukochanym w daleką drogę, Weronka nie podejrzewa nawet, jak daleko trzeba zawędrować, żeby uwolnić Złotnika, jak skruszyć serca Słońca, Księżyca i Wiatru i gdzie się kończy siedem mórz i lądów…

Przy wykorzystaniu kilku inteligentnych i efektownych rozwiązań scenicznych powstał spektakl czysty w formie, a jednocześnie bardzo silny plastycznie, co sprawiło, że zakwalifikował się do Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.
Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/ oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena
Kasa biletowa czynna od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.