Informacje o wydarzeniu w Teatrze im. H. Ch. Andersena


Teatr im. H. Ch. Andersena
w Lublinie

tel. (81) 532 16 28
tel. (81) 532 32 25
tel. (81) 534 36 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.teatrandersena.pl


Gro Dahle i Svein Nyhus

"Zły Pan"

12 kwietnia 2015, godz. 16.00

scena górna/ dla widzów od lat 6


bilet: 20zł
Teatr im. H. Ch. Andersena
ul. Dominikańska 1


powiększ


Scenariusz i reżyseria: Simone Thiis (Norwegia)
Scenografia i kostiumy: Caroline Berg (Norwegia)
Muzyka: Andreas Mjos (Norwegia)
Asystent reżysera: Daniel Arbaczewski
Tłumaczenie scenariusza: Agnieszka JagiełłoWystępują:

  • Mama - Mirella Rogoza-Biel
  • Tato - Konrad Biel
  • Boj - Kacper Kubiec
  • Sąsiadka - Wioletta Tomica
  • Król - Daniel Arbaczewski
  • Pies - Mateusz KalińskiAutorem oryginału – książki – "Zły Pan" jest norweska pisarka Gro Dahle. Chyba po raz pierwszy w literaturze dla dzieci tak mocno i dokładnie opisano sytuację rodziny obciążonej problemem agresji. Mama, tato i Boj – syn – borykają się z problemem agresji ojca, z którego w momentach "trudnych" wychodzi "zły pan", a dokładnie "źli panowie": ten co krzyczy, ten co bije, ten co niszczy meble, ale i ten, co płacze i potem przeprasza... .Książka Gro Dahle zrobiła międzynarodową karierę, bowiem okazało się, że problem agresji w rodzinie dotyczy dzieci pod każdą szerokością geograficzną.

Lubelski spektakl "Zły pan" jest polską prapremierą, a reżyserii podjęła się Simone Thiis, norweska aktorska i reżyser, szefowa Teater Nova z Tonsberg. We współpracy ze scenografką Caroline Berg i kompozytorem Andreasem Mjosem przygotowali materiał spektaklu, który nie jest w swym temacie ani łatwy, ani miły. Ale ważny! Jak mówi sama Gro Dahle, jej książka nie jest książką, którą babcie będą kupować swoim wnukom pod choinkę. Ale ważne jest by właśnie ta książka znalazła swoje miesjce na półkach szkolnych czy osiedlowych bibliotek.


Projekt przygotowywany we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie, Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz Wydawnictwem Ene Due Rabe, wydawcą polskiej wersji książki "Zły pan" oraz innych książek Gro Dahle.

Honorowy patronat na projektem "Zły pan" objęła Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie, Rzecznik Praw Dziecka w , oraz Lubelski Kurator Oświaty.


Bilety na wydarzenia do nabycia w kasie Teatru oraz poprzez system sprzedaży online: bilet.teatrandersena.pl


Kasa biletowa czynna od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.