Informacje o wydarzeniu w Filharmonii LubelskiejKatarzyna Groniec śpiewa piosenki
Agnieszki Osieckiej w koncercie ZOO

11 kwietnia 2015r, godz. 18.00

Collegium Maius UM
ul. Jaczewskiego 4

Bilety w cenie: 60, 50, 40 złpowiększ


„ZOO” to tytuł koncertu, w którym już wkrótce usłyszymy Katarzynę Groniec w Lublinie. To muzyczne spotkanie z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną, będą to m.in. "Wielka woda", "Kokaina", "Dzikuska", "ZOO", "Piosenka o życiu ptasim". Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium we wrześniu 2014 r.

Przypomnijmy, że Katarzyna Groniec jest laureatką głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.