Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.plCYRKULACJE - Ogólnopolski Konkurs Etiud Nowocyrkowych

spektakle finałowe - 18-20 grudnia 2016 r, g. 19:00

Sala Widowiskowa CK

Bezpłatne wejściówki do pobrania na portalu evenea.pl

Ogólnopolski Konkurs Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje to jedyne wydarzenie tego typu w Polsce – święto artystów cyrku współczesnego.

Nowy Cyrk nie pokazuje tresury zwierząt, skupiając się na możliwościach ludzkiego ciała i różnorodności form ekspresji. Konkurs odbywa się w Lublinie już po raz trzeci i prezentuje szerokie spektrum dyscyplin cyrkowych – żonglerkę, akrobatykę (także powietrzną), ekwilibrystykę, ale również te mniej znane – jak manipulacja buugengami czy iluzja optyczna. Zobaczymy 13 prezentacji, które zostały zakwalifikowane do gali finałowej konkursu. W finale jury wybierze trzy najlepsze etiudy, które otrzymają nagrody finansowe. Przyznane zostaną również dwie nagrody specjalne: Wyróżnienie Festiwalu „Carnaval Sztukmistrzów”, ufundowane przez Warsztaty Kultury oraz Nagroda Publiczności, ufundowana przez sklep żonglerski Żongluj.pl.

Podczas Cyrkulacji zobaczymy 13 prezentacji, które zostały zakwalifikowane do gali finałowej konkursu. W finale jury wybierze trzy najlepsze etiudy, które otrzymają nagrody finansowe. Przyznane zostaną również dwie nagrody specjalne: Wyróżnienie Festiwalu „Carnaval Sztukmistrzów”, ufundowane przez Warsztaty Kultury oraz Nagroda Publiczności, ufundowana przez sklep żonglerski Żongluj.pl.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.