Informacje różne z Lublina i regionu


Galaktyczne mikołajki w Atrium Felicity

5-6 grudnia 2015 r, g. 9:00-21:00Tegoroczne mikołajki w Atrium Felicity będą naprawdę kosmiczne! Już w pierwszy weekend grudnia galerię opanują postacie z Gwiezdnych Wojen. Będzie można je stworzyć z klocków Lego, wziąć udział w ciekawych konkursach i wygrać szereg atrakcyjnych nagród i niespodzianek.

Impreza będzie miała miejsce 5 i 6 grudnia w godzinach otwarcia Centrum – od 9 do 21. Już od samego rana zostaną otwarte stanowiska, przy których będzie można układać różne modele klocków Lego – m.in. kolekcji Star Wars do budowy statków kosmicznych, Lego Master Class – z klockami generycznymi do kreatywnego budowania oraz basen z Lego Duplo, przeznaczony dla najmłodszych uczestników (od 2-5 lat).

Zmagania konkursowe rozpoczną się o 11. Od tej pory będzie można tworzyć i budować najbardziej nawet fantazyjne konstrukcje kosmiczne dla Wielkiej Planety Lego. Gotowe pojazdy należy umieścić na specjalnej obracającej się orbicie. Co 60 minut, o pełnej godzinie, zjawią się na niej Szturmowcy Imperium, którzy wybiorą jeden zwycięski pojazd i wyróżnią jeszcze 10. Każdy z biorących udział w budowie otrzyma atrakcyjną nagrodę bądź upominek pocieszenia. Pierwsze rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w samo południe, a ostatnie – o 18.

Aby wprowadzić nie tylko galaktyczny, ale i mikołajkowy klimat, w trakcie trwania imprezy trwać będzie budowa wielkich, mikołajkowych figur z klocków Lego. Najmłodsi mogą także liczyć na drobne upominki od Świętego Mikołaja oraz wiele innych związanych z 6-tym grudnia atrakcji.

W międzyczasie atrakcyjne upominki będzie można również wygrać, odpowiadając na pytania dotyczące sagi Gwiezdnych Wojen. Warto zatem przed przybyciem na wydarzenie nieco odświeżyć sobie pamięć i najbardziej kultowe cytaty z filmu.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników wydarzenia będzie jedyny w Polsce złoty droid C-3PO. W imprezie weźmie udział także sympatyczny i znany wszystkim miłośnikom Star Wars robot-droid R2-D2. Ponadto będzie można sfotografować się z postaciami z filmu, składać wybrane modele Lego przy stolikach,a także wziąć udział w budowie wielkich, składających się z ponad 20 tys. elementów figur Dartha Vadera i Mistrza Yody.

Impreza przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych, w szczególności dla rodziców z dziećmi. Korzystanie z jej wszystkich atrakcji jest nieodpłatne. Szczegółowe informacje i harmonogram eventu można znaleźć na stronie internetowej centrum: www.atrium-felicity.pl.

***
Atrium Felicity
Atrium Felicity jest centrum regionalnym i pierwszym tak dużym w Lublinie. Powierzchnia najmu wynosi 75 tys. mkw. Centrum jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa 32. W Atrium Felicity swoje salony otworzyły najbardziej popularne i lubiane marki modowe, takie jak: H&M, grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti), C&A, wszystkie marki z grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Home&You) oraz salony Tommy Hilfiger i New Yorker. Wielu najemców otworzyło w Atrium Felicity swoje pierwsze sklepy w Lublinie. Kompleksową ofertę z branży zdrowia i urody zapewniają: Sephora, Douglas, Rossmann, Super-Pharm, Hebe i Ziaja.
W centrum są również najemcy z grupy EM&F: Empik oraz Smyk w formacie Megastore. W Atrium Felicity znajduje się również hipermarket Auchan, market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin oraz market elektroniczny Saturn.

Atrium Felicity posiada dogodne połączenie z systemem dróg regionalnych i krajowych. Ma także zapewniony dostęp do środków transportu publicznego (dziewięć linii autobusowych). Jadąc samochodem od strony centrum miasta Klienci mogą skorzystać z bezkolizyjnego zjazdu tunelem w lewo. Do ich dyspozycji przewidziano 3100 miejsc postojowych
na funkcjonalnych parkingach naziemnych i podziemnych.

Atrium European Real Estate Limited
Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W rękach Grupy znajduje się 82 centrów i nieruchomości handlowych w siedmiu krajach o wartości rynkowej 2,7 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej 1,2 mln mkw. W 2014 r. firma Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 214.5 mln euro. Spółka posiada siedzibę na wyspie Jersey i jest podwójnie notowana – na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

Atrium w Polsce
Atrium posiada w Polsce 24 działające centra handlowe o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej 535,5 tys. mkw., które w 2014 roku wygenerowały ponad 51,7 mln euro przychodów z najmu brutto. Aktywa Atrium w Polsce stanowią około 57% całkowitej wartości rynkowej stałego portfela inwestycyjnego Spółki i generują 45% jej rocznych przychodów netto. W Polsce zlokalizowanych jest osiem najlepszych obiektów Atrium. Są to: Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Focus Mall w Bydgoszczy, Atrium Felicity w Lublinie i Atrium Biała w Białymstoku.