Informacje różne z Lublina i regionu

   Stwórz własny instrument w Atrium Felicity!
25 czerwca 2017 r., w godzinach 12:00 – 17:00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny


Jak stworzyć własny instrument muzyczny? Nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Można się o tym przekonać już w najbliższą niedzielę, 25 czerwca. Atrium Felicity, we współpracy ze Stowarzyszeniem dla Ziemi, zaprasza na warsztaty tworzenia instrumentów!

Muzyka pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie , a szczególnie dotyczy to dzieci. Łagodzi ona stres, ułatwia naukę, wspiera układ immunologiczny, pomaga się także zrelaksować. Przekonać będą się o tym mogli uczestnicy warsztatów w Atrium Felicity. Wydarzenie ma charakter familijny – w tworzenie instrumentów muzycznych zaangażowane będą całe rodziny, pod okiem doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Dla Ziemi. Udowodnią oni, że nie potrzeba wielkiego wysiłku ani środków finansowych, by stworzyć własny instrument. Świat, także ten najbliżej nas, pełen jest materiałów, wystarczy tylko połączyć ze sobą odpowiednie elementy!

Każda rodzina po 30 minutach wyjdzie z zajęć z własnym instrumentem. Będą to burzowce, czyli instrumenty naśladujące dźwięk burzy, oraz miniaturki burczybasów – zbudowane z metalowych puszek. Ponadto będzie można także spróbować swoich sił w graniu na pochodzących z różnych rejonów świata instrumentach oraz instalacjach. Przygotowano m.in. gazofony, kalimby, różnorodne bębny czy rury aborygeńskie.

- Zarówno słuchanie, jak i komponowanie muzyki ma dobry wpływ na ciało i umysł człowieka. Wspomaga koncentrację, rozbudowuje także kreatywność, a to tylko niektóre zalety. Dzięki warsztatom w naszym centrum nasi klienci będą mieli możliwość wykonania własnoręcznie swojego instrumentu muzycznego. Ważnym elementem wydarzenia jest również rodzinna integracja. Wielopokoleniowa współpraca przy tworzeniu instrumentów może przynieść wiele radości i dobrej zabawy – powiedziała Małgorzata Daca-Gardynik, zastępca dyrektora Atrium Felicity.


Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.atrium-felicity.pl.