Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Letnie Forum Tańca Współczesnego


26-28 czerwca 2015

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


 powiększ

 

Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na coroczne święto tańca współczesnego. Podczas trzech czerwcowych wieczorów w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego zobaczymy prezentacje w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca, studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz gospodarza Forum – Lubelskiego Teatru Tańca.  * 26.06 / piątek
Polski Teatr Tańca: „Need me” „Open Field”
godz. 21.30 / Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim / wstęp wolny

   * 27.06 / sobota
Wydział Teatru Tańca w Bytomiu: „Working Title Ego”
godz. 21.30 / Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim / wstęp wolny

  * 28.06 / niedziela
Lubelski Teatr Tańca: „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”
godz. 21.30 / Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim / wstęp wolny

  * 27-28.06 – warsztaty tańca współczesnego / Centrum Kultury

W ramach Letniego Forum Tańca Współczesnego zapraszamy na warsztaty różnych technik tanecznych, które poprowadzą tancerze z Polski i Stanów Zjednoczonych. W tym roku instruktorami będą: Piotr Stanek, Katarzyna Kania, Karina Adamczak-Kasprzak oraz Liz Santoro (USA).

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W ramach Letniego Forum Tańca Współczesnego zapraszamy na warsztaty różnych technik tanecznych, które poprowadzą tancerze z Polski i Stanów Zjednoczonych. W tym roku instruktorami będą: Piotr Stanek, Katarzyna Kania, Karina Adamczak-Kasprzak oraz Liz Santoro (USA).

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


O nauczycielach i warsztatach:
Piotr Stanek
– uczestnik siedmiu edycji Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego Na Bosaka w Połczynie Zdroju, które prowadzą m.in.: Witold Jurewicz, Jacek Owczarek, Leszek Bzdyl, Igor Podsiadło, Dawid Lorenc, Krzysztof Skolimowski. Od 2011 roku student Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Kształcił się pod okiem m.in.: Jacka Łumińskiego, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Janusza Skubaczkowskiego, Ilony Trybuły. Uczestnik Ogólnopolskich Eliminacji konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2013, gdzie zdobył nagrodę publiczności. Tancerz w spektaklu Enclave 4/7 w choreografii Roberto Olivana, spektaklu produkcji teatru Dada Von Bzdolów. Współtwórca i tancerz duetu ,,Bad dancing-Good art’’, jak i również spektaklu ,,Zrabowali mi składaka’’, który stworzony był w ramach programu klubu Żak w Gdańsku. Odtwórca głównej roli w spektaklu dyplomowym w reż. Jerzego Stuhra ,,Ubu król czyli Polacy’’ oraz tancerz w spektaklu ,,Working title:Ego’’


Opis warsztatów: Świadomość swojego ciała daje tancerzowi umiejętność generowania różnego rodzaju jakości ruchowych oraz łatwość w odnalezieniu się w wielu formach tańca współczesnego. Podczas warsztatu będziemy skupiać się na poszerzaniu tej świadomości, by wydobyć z każdego uczestnika jego osobistą wyrazistość oraz ekspresję. Wykorzystywać będziemy m.in. choreografię z repertuaru J. Van Daele (spektakl ,,Working title: Ego’’). W mocno fizycznej choreografii będziemy pracować nad świadomym korzystaniem z pędu, zawieszenia, siły odśrodkowej, grawitacji, jak i również pracować nad usprawnieniem indywidualnej dynamiki i siły w ruchu.

Katarzyna Kania – edukację muzyczną, taneczną oraz aktorską poszerzała na międzynarodowych warsztatach teatralnych i tanecznych w Polsce i na świecie (m. in. Deltebre Dansa, Dada Hub, OWTW, Festiwal Dei Due Mondi). Jest absolwentką krakowskiego PWST, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od 2012 roku członek i współzałożycielka polsko-niemieckiej grupy teatralno – tancecznej little:interference, której spektakle były prezentowane na międzynarodowych festiwalach (Niemcy, Rosja, Węgry). Tancerka w spektaklach Jacka Łumińskiego: ,,Święto wiosny…100 lat później’’ (spektakl realizowany we współpracy z grupą Kwadrofonik oraz Lubelskim Teatrem Tańca) oraz ,,Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę’’. Kształciła się również w Tel Avivie (Kibbutzim Collage of Education) i Bratysławie(VSMU, Bratislava).

Opis warsztatów: Warsztat opierać się będzie na ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię i kreatywność ciała. Będziemy poszukiwać schematów, które zazwyczaj wykorzystujemy w ruchu i odnajdywać nowe drogi posługiwania się ciałem i poszerzania jego możliwości. Poprzez położenie nacisku na wykorzystanie impulsów z niego wypływających, jego ciężaru , pracy z energią i pędem- balansowania między stanem równowagi a upadkiem, będziemy rozwijać umiejętność swobodnego posługiwania się ciałem w tańcu.

Karina Adamczak-Kasprzak – tancerka, pedagog, choreograf. I solistka Polskiego Teatru Tańca, z którym jest związana od roku 1993. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i pedagogiki baletu Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutowała w Polskim Teatrze Tańca II jeszcze jako uczennica szkoły baletowej. Jest pedagogiem tańca współczesnego i jazzowego w poznańskiej szkole baletowej. Prowadzi zajęcia na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego i Otwartych Zajęciach Tańca Współczesnego w Poznaniu. Autorka choreografii do spektakli reżyserowanych przez Marcina Libera („Jedynak”) i Piotra Kruszczyńskiego („Romeo i Julia”, „Królowa i Szekspir”).

Podczas warsztatu Karina Adamczak-Kasprzak proponuje uczestnikom zajęcia rozpoczynające się rozgrzewką, pracę nad izolacja ciała i jego elastycznością, wzmacnianie wszystkich mięśni, pogłębianie zakresów ruchowych i rozwój koordynacji oraz część poświęconą dancefloor i poszukiwanie nowych możliwości ruchowych w oparciu o autorską choreografię.

Liz Santoro – amerykańska tancerka i choreografka dzieląca swój czas pomiędzy Paryż a Nowy Jork. Rozpoczęła swoją edukację taneczną w Bostońskiej Szkole Baletowej pod okiem Marcusa Schulkinda. W swojej karierze zawodowej pracowała z wieloma choreografami, w tym: Alexandra Bachzetsis, Philipp Gehmacher, Jack Ferver, Trajal Harrell, Sam Kim, Heather Kravas, Jillian Pena, Eszter Salamon & Christine de Smedt, David Wampach i Ann Liv Young.

Opis warsztatów: Warsztaty będą dotyczyć uwagi. Skupianiu jej, odbieraniu jej, chwytaniu jej, posiadaniu jej, utrzymywaniu jej. Uwaga jest działaniem, jest ruchem. Zaczniemy od rozgrzewki skupionej na anatomii, w trakcie której będą wykorzystywane ćwiczenia o zaplanowanej strukturze, jak również bazujące na improwizacji. Informacje pochodzące z klasycznych form tanecznych, studiów performatywnych, neurofizjologii i nauk kognitywnych, będą stanowić bazę dla naszych poszukiwań dotyczących stanów skupienia.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.