Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Kino w Centrum Kultury


* "Plemię"

27 czerwca 2015 r, godz. 19:00
Sala Kinowa
bilet: 5/8 zł

dramat/ Holandia, Ukraina /2014
czas trwania: 130 min
reżyseria: Myrosław Słaboszpyckyj; występują: Grigoriy Fesenko, Yana Novikova, Rosa Babiy

Pokazywane i nagradzane na dziesiątkach festiwali filmowych dzieło Miroslava Slaboshpytskiyego to wstrząsająca historia, która robi ogromne wrażenie, choć opowiedziana jest jedynie obrazem i językiem migowym, bez napisów czy lektora.

Niesłyszący Sergey zaczyna naukę w szkole dla głuchoniemych. Przenosi się do internatu. W nowym miejscu musi odnaleźć swoje miejsce w hierarchii narzuconej przez organizację zwaną Plemieniem – szkolną sieć uwikłaną w działalność przestępczą i prostytucję. Chłopak przekonuje się na własnej skórze o bezwzględności zasad, którymi kierują się osoby w Plemieniu. Przemoc, napady, prostytucja – tak wygląda ich codzienność. Reżyser niezwykle dosadnie odmalowuje brutalny świat, używając do tego jedynie ciszy i języka migowego. Jego film wzbudził zachwyt krytyki, która już okrzyknęła go arcydziełem kina minimalistycznego. Ten nagrodzony na prestiżowym festiwalu w Cannes portret młodzieży pozbawionej pozytywnych wzorców zachowania nikogo nie pozostawi obojętnym.
 

**** "15 stron świata"
28 czerwca 2015 r, godz. 19:00
Sala Kinowa
bilet: 5/8 zł


reżyseria: Zuzanna Solakiewicz
dokumentalny/ Polska / 2014
czas trwania: 79 min


Zanurz się w alternatywnej rzeczywistości stworzonej z abstrakcyjnych form, dźwięków i obrazów. Przewodnikiem po tym świecie będzie Eugeniusz Rudnik, który za pomocą pary nożyczek i taśmy magnetycznej zrewolucjonizował muzykę. Charyzmatyczny kompozytor i reżyser dźwięku współtworzył jeden z największych fenomenów polskiej kultury XX wieku – legendarne Studio Eksperymentalne Polskiego Radia. Dźwięk to dla niego kawałek taśmy magnetycznej, który można dotknąć, uciąć, skleić. Eksperymentalny dokument Zuzanny Solakiewicz zbudowany jest na zasadzie kolażu – tak jak muzyka Rudnika.


film wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Filmy o Sztuce”

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.