Informacje różne z Lublina i regionu

 
   

Nowa galeria obrazów w VIVO! Lublin

Do końca grudnia w VIVO! Lublin można podziwiać wyjątkową wystawę obrazów w ramach Project Art Gallery II. Przedstawione tu dzieła należą do Grażyny Grabowskiej i Michała Pikuli, utalentowanych artystów związanych z Lublinem. Ekspozycja prezentująca prace absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej znajduje się na pierwszym piętrze i czynna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego.

W przestrzeni VIVO! Lublin regularnie gości sztuka współczesna, a artyści związani z Lublinem i regionem lubelskim maja niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swoje dzieła szerszej publiczności. Tym razem centrum handlowe zaprasza na kolejną już wystawę z cyklu Project Art Gallery. Swoje prace prezentują tu absolwenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej: Grażyna Grabowska oraz Michał Pikula, których eksperymentalne dzieła od wielu lat pojawiają się na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych ekspozycjach. Prace malarzy można było podziwiać na wcześniejszych wystawach w VIVO! Lublin, tym jednak razem ich twórczość zaprezentowana została w jeszcze szerszym zakresie. Nowa wystawa znajduje się w lokalu F-51 na pierwszym piętrze, nieopodal Centrum Rozrywki Leopark.

Na tym nie koniec kulturalnych propozycji, jakie przygotowało VIVO! Lublindla miłośników sztuki. Przypominamy, że cały czas czynna jest wystawa pt. „Geometrycznie lub inaczej”, zlokalizowana na pierwszym piętrze w lokalu F-41.

Project Art Gallery to inicjatywa promująca sztukę w przestrzeniach publicznych, której pomysłodawcami jest dwoje artystów: Iwona Ostrowska i Arkadiusz Świderski. Projekt, który działa od 2015 roku, skupia się na organizacji wydarzeń związanych z malarstwem współczesnym. Celem działania Project Art Gallery jest wzbogacenie pozytywnych doświadczeń poprzez obcowanie ze sztuką.

*********
VIVO! Lublin
to najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe ze 150 lokalami handlowo-usługowymi, znajdującymi się na przestrzeni  38 000 mkw. powierzchni handlowej. Trzy poziomy parkingu podziemnego oferują ponad 1400 miejsc postojowych. Wielkie otwarcie obiektu nastąpiło 4 marca 2015 roku, a 4 lata później austriacki inwestor IMMOFINANZ zakończył proces integracji swojego największego centrum handlowego w Polsce z marką VIVO!, zmieniając tym samym nazwę obiektu na VIVO! Lublin. Budynek łączy w sobie unikalną architekturę z wysokimi standardami ekologicznymi. To pierwsze w Polsce centrum handlowe, które uzyskało certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej, a dodatkowo znalazło się na tzw. „shortliście” prestiżowego konkursu BREEAM Awards 2015. Zarządcą obiektu jest firma CBRE.