Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 
   


Dużo pracy – wystawa aukcyjna

Otwarcie wystawy: 13 września 2019 (piątek), godz. 11.00
Aukcja: 27 września 2019 (piątek), godz. 18.00Mieszkańcy i mieszkanki Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty od lat towarzyszą w tworzeniu programu edukacyjnego Galerii Labirynt. Uczestniczą w warsztatach, oglądają wystawy, dzielą się z nami swoimi wrażeniami i przeżyciami nie tylko tymi, które dotyczą sztuki.


Rok temu zrealizowaliśmy wystawę podsumowującą naszą wspólną pracę. Pisaliśmy wtedy: „Tytuł ekspozycji nawiązuje do ogromnego zaangażowania, jakim odznacza się postawa osób związanych z Domem Pomocy Społecznej. Jest to również próba spojrzenia na tę twórczość jako przestrzeń wolności i świadomego podejmowania decyzji. (…) Przed nami jeszcze dużo pracy”.


Dziś te słowa zyskały nowy charakter. Reagujemy na to, co spotkało mieszkańców DPS, naszych przyjaciół.
Wystawa prezentuje prace, które powstawały w pracowni plastycznej Domu Pomocy Społecznej prowadzonej przez Janusza Padzińskiego. Rysunki te zdobiły korytarze DPS. Niektóre z nich były też pokazywane na wystawach w Galerii Labirynt. Wyraźnie zaznaczają się tematy konsekwentnie przepracowywane przez autorów i autorki, tworząc unikalne, wieloelementowe cykle.
______________________
27 września o godz. 18:00 odbędzie się licytacja z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie odbudowy DPS. Wydarzenie poprowadzi Józef Szopiński.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.