Informacje różne z Lublina i regionu

 
   

Wrzesień w DDK "CZUBY POŁUDNIOWE” 
* 9.09.2019, godz. 17.00-19.30
Barwienie – warsztaty z batiku w Ramach cyklu Rękodzielnica (http://ddkczubypoludniowe.pl/cykle/rekodzielnica/)
Koszt udziału 10 zł

Batiku jest techniką malarską, polegającą na malowaniu woskiem wzorów, a następnie barwienie tkanin tylko w tych miejscach gdzie tkanina nie była pokryta woskiem. Dzięki niej uzyskuje się ciekawe efekty przenikania kolorów. Na warsztatach zostaną uszyte poszewki na poduszki z wykonanego batiku.

  * 13.09.2019, godz. 18.00-19.30
Można zaczynać, czyli o Stanisławie Barei w ramach cyklu Piątek wieczorową porą (http://ddkczubypoludniowe.pl/cykle/piatek-wieczorowa-pora/ )
Wstęp wolny

Spotkanie poświęcone twórczości Stanisława Barei połączone z prezentacją fragmentów filmów reżysera. Dyskusja na temat znanych cytatów, które weszły do społecznego obiegu i o bareizmach.
Prowadzący – Rafał Dajbor – aktor, dziennikarz, autor książki Jak u Barei, czyli kto to powiedział, traktującej o znanych cytatach z filmów reżysera oraz wypowiadających je aktorach.

  * 14.09.2019, godz. 10.00-13.00
Okruchy, opowieści sklejone z kawałków – w ramach cyklu Rodzinny warsztat Twórczy (http://ddkczubypoludniowe.pl/cykle/rodzinny-warsztat-tworczy/)
Koszt udziału 10 zł od Dziecka

Czy można dopasować części niedopasowane? A jak to jest z historią? Czy można zmienić jej zakończenie? Za pomocą niecodziennych materiałów plastycznych będzie można odpowiedzieć na te pytania we wspólnym działaniu twórczym.

  * 16.09.2019, godz. 17.00-19.00
Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie warsztaty z cyklu Twoja Kolej! Szew Fartucha – warsztaty krawieckie. Więcej o cyklu Twoja kolej! http://ddkczubypoludniowe.pl/cykle/twoja-kolej/
Koszt udziału: 10 zł

Kto nie lubi gotować? To może coś uszyje? A może uda się połączyć jedno z drugim? To właśnie stanie się podczas pierwszego w tym sezonie warsztatu z cyklu Twoja Kolej! Podczas zajęć Uczestniczki i Uczestnicy uszyją unikatowy fartuch kuchenny. Do przygotowanego szablonu, dobiorą materiał i dzięki różnym dodatkom nadadzą mu jedyny w swoim rodzaju charakter. Warsztaty przeznaczone dla osób początkujących. Prowadzenie – Elżbieta Łakomy – matka, żona, absolwentka technikum krawieckiego. Tworzy rękodzieło pod marką Maella z dwoma koleżankami. Jest również współtwórczynią wielu projektów i warsztatów z szycia, w tym z szycia z filcu, szydełkowania, oraz malowania na tkaninie. Od najmłodszych lat interesuje się krawiectwem i wszystkim, co jest z nim związane. W domu lubi wraz z mężem i dwoma synami przygotowywać posiłki, stąd pomysł na szycie fartuchów.

  * 21.09.2019, godz. 10.00-11.30
Mapy mówią do nas - w ramach cyklu Dedek czyta! (http://ddkczubypoludniowe.pl/cykle/dedek-czyta/)
Koszt udziału 10 zł

Warsztat o tematyce geograficznej z ciekawostkami o kontynentach, realizowany na podstawie książek:
– Mapy oraz Mapownik, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie Siostry
– Chodzi mucha po globusie, Maria Terlikowska, Wydawnictwo MUZA SA
– Dokąd iść? Mapy mówią do nas, Heekyoung Kim, Wydawnictwo Entliczek

  * 23.09.2019, godz. 17.00-19.30
Owiń się jesienią! – w ramach cyklu Rękodzielnica – Przymiarka (http://ddkczubypoludniowe.pl/cykle/rekodzielnica-przymiarka/)
Koszt udziału 20 zł

Jesienią szukamy czegoś, co nas ogrzeje, a jednocześnie będzie uniwersalne jako szal, komin, dodatek do bluz, cieplejszych sukienek, albo jako chusta. W części praktycznej, prostą metodą uczestnicy i uczestniczki uszyją szal lub komin na jesień z dowolnie wybranych dzianin.

Klub Bombonierka życia we wrześniu

Klub Bombonierka życia został stworzony dla osób w wieku dojrzałym (60+), które chciałyby w DDK „Węglin” w sposób twórczy i aktywny spędzić piątkowe przedpołudnia.
Wstęp wolny!


HARMONOGRAM SPOTKAŃ WE WRZEŚNIU
Środy, godz. 10.00
  * 4.09.2019 – Integracja: rozmowy na nowy sezon
  * 11.09.2019 – Gość: dr Aneta Biały (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II).
Wykład połączony z dyskusją na temat mediacji, rodzajów, sposobów rozwiązywania sporów oraz gdzie szukać pomocy prawnej.
  * 18.09.2019 – Wyjście w teren
Ogród Botaniczny UMCS, ul. Willowa 58–60, Lublin, zbiórka o godz. 10.00 przed wejściem do Ogrodu
  * 25.09.2019 – Rękodzieło
Kolorowe ołówki i zakładki do książek wykonane farbami do marmurkowania.


Serdecznie zapraszamy!