Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 


Daniel Koniusz – Sweet spot
Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3

Otwarcie: 6 września 2019 (piątek), godz. 19.00;
wernisaż tłumaczony na PJM oraz język ang.

Wystawa czynna do 4 października 2019
(wt.-niedz., godz. 15.00-19.00)

Wstęp wolny


Kuratorka: Agnieszka Cieślak
Wystawa Daniela Koniusza wpisuje się w cykl o charakterze site-specific prezentowany w 2019 roku w Galerii Labirynt 2 – jej historia sięga 1988 roku, kiedy należała jeszcze do lubelskiego Biura Wystaw Artystycznych. Koniusz w swojej nowej instalacji „Sweet spot” zadedykowanej tej przestrzeni odwołuje się do pamięci architektury w jej fizycznym i symbolicznym wymiarze. Eksplorując fragmenty historii zapisanych w materialnej strukturze dwóch poziomów galerii przy ulicy Grodzkiej 3, będzie można doświadczyć polifonicznej narracji pięciu dźwiękowych rzeźb.


Daniel Koniusz (ur. 1985) – artysta audiowizualny. Doktor sztuk pięknych. Absolwent Akademii Sztuk Pieknych w Poznaniu.Prowadzi pracownię Audiosfery w katedrze Intermediów na wydziale Sztuki Mediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W swojej twórczości wykorzystuje i miksuje różne media, takie jak: dźwięk, instalacja, fotografia, rzeźba, architektura. Jego główne zainteresowania w polu sztuki koncentrują się na problematyce współczesnych narracji, form i języków komunikacji międzyludzkiej, audialnej, wizualnej, semantycznej, ekonomicznej.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.