Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

logock

 
Łotewski Teatr Narodowy: „Pobliskie miasto"

6 października, godz. 18:00

—Państwowy Teatr Młodzieżowy, Teatr Meno Fortas (Litwa): „Cynk (Zn)”

15 października, godz. 18:00

Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur

 konfrontacje-m powiększ


24. Konfrontacje Teatralne: ruszyła sprzedaż biletów na spektakle "Pobliskie miasto" i "Cynk (Zn)"

"Pobliskie miasto" to spektakl jednego z najbardziej znanych i cenionych na świecie rosyjskich reżyserów – Kiriłła Sieriebriennikowa – przygotowany w Łotewskim Teatrze Narodowym. Inscenizacja komedii absurdu czołowego litewskiego dramatopisarza Mariusa Ivaškevičiusa opowiada o skomplikowanych relacjach rodzinnych i międzyludzkich.
Z kolei "Cynk (Zn)" w wykonaniu Państwowego Teatru Młodzieżowego w Wilnie (Vilniaus Valstybinis Jaumino Teatras) we współpracy z Meno Fortas został oparty o fragmenty trzech powieści białoruskiej laureatki Literackiej Nagrody Nobla, Swietłany Aleksijewicz. Spektakl należy do nieczęstych w twórczości reżysera Eimuntasa Nekrošiusa adaptacji prozy. W jego wersji jest to nie tylko zapis końca sowieckiego świata, ale także medytacje nad rolą i jego postawą wobec rzeczywistości. Nie przypadkiem Swietłana Aleksijewicz pojawia się na scenie, jest postacią dramatu. Tytułowy „cynk” to element spajający w całość opowieści z Afganistanu z relacjami czarnobylskimi. Pierwiastek chemiczny niezbędny dla życia ludzkiego staje się w spektaklu Nekrošiusa nie tylko jakimś ubocznym produktem cywilizacyjnym, niechcianym odpryskiem kulturowym, ale przede wszystkim symbolem końca życia w czasie wojny i po apokalipsie.

Bilety w cenie 40/50 zł dostępne w kasie CK oraz online
Pełny program 24. Konfrontacji Teatralnych zaprezentujemy we wrześniu.
Karnety na cały festiwal dostępne wkrótce.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.