Restauracja ATRIUM

 

 

Informacje o wydarzeniu w Teatrze Muzycznym


Teatr Muzyczny w Lublinie
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 20-029 Lublin
Tel.: 81 532 76 13 / Fax: 81 534 41 58
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.teatrmuzyczny.eu
www.facebook.com/tmlublinNie taki STRASZNY DWÓR - opera w pigułce - spektakl gościnny

7 października, godz. 9.00 i 11.00

21 października, godz. 9.00 i 11.00

4 listopada, godz. 9.00 i 10.30

25 listopada, godz. 9.00 i 11.00

 dwor-m powiększ

Straszny Dwór? To brzmi dość groźnie. I jeszcze Opera? Ale bez obaw. Nie wszystko jest takie straszne jak nam się wydaje. Nie bójmy się rozpocząć muzycznej edukacji od „Strasznego Dworu”, arcydzieła gatunku jakim jest Opera. Przygotowaliśmy specjalny spektakl dla dzieci i młodzieży, który wprowadzi ich w piękny świat muzyki i elegancki świat Teatru operowego. Możliwe, że dla niektórych będzie to pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną, dlatego wybraliśmy na tę okazję operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”, opracowaną w wersji kameralnej i skróconej. Spektakl prezentuje najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliży treść narodowego dzieła już najmłodszym Widzom. Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe z pewnością przysporzą nowe rzesze miłośników opery. Czas trwania 1 godz 15 minut ( bez przerwy). Przedział wiekowy: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe.

Zapraszamy na spektakl przygotowany specjalnie z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin naszego narodowego kompozytora. Z gościnnym udziałem Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pod kierunkiem dyrektora, kierownika artystycznego i choreografa, Pana Lecha Leszczyńskiego.

Opera? Tak, dlaczego nie?
Dyrekcja zastrzega sobie prawo do zmian repertuaru!