KRAINA KONIAKÓW I MISTYCZNYCH MONASTYRÓW

TERMIN: 09 - 16.09.2019
8 dniową wycieczkę oferuje

Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

logock

  Sierpień w Wirydarzu CK

 wirydaz-m powiększ

Ciepłe sierpniowe wieczory to świetna okazja, aby spędzić czas ze znajomymi w Wirydarzu Centrum Kultury. W programie znajdziemy koncerty, seanse filmowe, a także kreatywne warsztaty.

Sierpień w Wirydarzu rozpoczynamy od seansu w ramach cyklu Kinobanda: Tylko kochankowie przeżyją. To czarna komedia o wampirach zmęczonych setkami lat życia i zdegustowanych tym, jak rozwinął się świat, ale wciąż czującymi do siebie miłość. Kolejne pokazy z tego cyklu to Że życie ma sens, czyli jeden z najważniejszych polskich filmów offowych oraz 24 hour party people - komediodramat portretujący brytyjskie środowisko muzyczne z lat 1976-1992, związane z legendarną wytwórnią Factory Records. Wieczór z grupą ZINiONI to muzyczne spotkanie z folkrockiem połączonym z elementami reggae. W programie propozycję dla siebie znajdą też miłośnicy funku, R&B i smooth jazzu. Koncert Roger Strzempa Orchestra to niesamowita muzyczna podróż, która rozkręci każdą imprezę. Na scenie Wirydarza CK spotka się też nietuzinkowy duet: Tadeusz Kulas zagra w towarzystwie Człowieka z Maszyną - lubelskiego artysty i performera muzycznego. Przed nami także nietypowe warsztaty haftowania, podczas którego uczestnicy wykonają dziewczyński motyw na torbach z bawełny organicznej. Zobaczymy też ugandyjski film akcji zrealizowany za 200 dolarów, czyli Kto zabił kapitana Alexa?. Przed nami także trzy wyjątkowe DJ sety. Pierwszy z nich w wykonaniu Jah Bass oraz El Búho usłyszymy w ramach Planetarium. Dla gości Wirydarza zagra też dziewczyński skład Grrrlz get loud, a eklektycznych setów możemy spodziewać się podczas d e n s i e n i a.
Końcówka miesiąca w Wirydarzu to dwa wyjątkowe koncerty. Kontrabasista Mariusz Bogdanowicz i improwizator Bogusław Byrski (Człowiek z Maszyną) wypełnią przestrzeń Wirydarza intrygującymi dźwiękami. Zaś finałem sierpniowych wydarzeń będzie występ zespołu VSHOOD. Grupa gra współczesną muzykę basową wywodzącą się ze stylów drum and bass, hip-hop, dubstep amen breaks, i trap. Autorskie loopy połączone z perkusją tworzą energetyczną i taneczną całość. Skład wspiera niebanalnym wokalem Miss God – finalistka konkursu Skoda Auto Music. Na swoim koncie mają dziesiątki zagranych koncertów w klubach jak i na dużych scenach festiwalowych.

Do zobaczenia w Wirydarzu!

Szczegółowe informacje znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej
Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.