KRAINA KONIAKÓW I MISTYCZNYCH MONASTYRÓW

TERMIN: 09 - 16.09.2019
8 dniową wycieczkę oferuje

Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 logock

Lipiec w Wirydarzu CK  

 

 kulka-m powiększ

Przed nami lipcowe wieczory wypełnione muzyką, teatrem i seansami filmowymi. Przyjdź i zobacz co kryją wnętrza Wirydarza Centrum Kultury.

Pierwszy weekend lipca rozpoczynamy od koncertu zespołu Rdzeń. Ich znakiem rozpoznawczym jest autobus - żywa rzeźba, który od kilkunastu lat scala we wspólnych działaniach artystów, muzyków, malarzy i poetów. Przenika się tu wiele gatunków muzycznych: jazz, blues, rock, a nawet klasyka i folk, ujętych w performatywno-happeningowej formie. Tego samego wieczoru usłyszymy Tablao flamenco. To koncert inspirowany formułą tradycyjnych tablaos, czyli lokali ze śpiewem, tańcem i gitarą flamenco, rozpowszechnionych w Andaluzji, w południowym regionie Hiszpanii. Z kolei pierwszą filmową propozycją w Wirydarzu będzie pokaz z cyklu Kinobanda. „Turyści” to czarna komedia o zakochanej parze na wakacjach, której nikt nie chciałby spotkać. Niezwykły koncert czeka nas 12 lipca. Artyści z kolejnych pokoleń postanowili zmierzyć się z legendarnymi utworami znakomitego poety — Wojciecha Młynarskiego. Gaba Kulka i Jan Młynarski jednoczą siły w projekcie Młynarski Plays Młynarski ukazując wielobarwność w muzyce, sztuce i w życiu zaklętą w piosenkach poety. Będzie to podróż przez muzyczne style i nastroje: jazz, dancing, new wave i folk. aFrykasy – DJ set to propozycja dla wszystkich spragnionych afrykańskich brzmień. Na Wirydarzu zagrają Grajek Krawiec oraz DJ Michał Skubaniec. Nie zabraknie też wieczoru z improwizacją teatralną w wykonaniu Poławiacze Pereł Improv Teatr. „Punkówa” to kolejna propozycja z filmowa z cyklu Kinobanda. To historia Kathleen Hanny – charyzmatycznej wokalistki Bikini Kill i Le Tigre, związanej z feministycznym ruchem Riot Grrrl. Druga odsłona Planetarium to występ live-act & DJ set duetu Botanica oraz współczesna muzyka taneczna kolektywu From Dub 2 Dub. Końcówka miesiąca w Wirydarzu to pokaz filmu wielokrotnie prezentowanego na przeglądzie Najlepsze z Najgorszych, ale pierwszy raz w wyjątkowej odsłonie. „The Room” w reżyserii Tommy'ego Wiseau pokażemy z autorskim polskim dubbingiem.

Do zobaczenia w Wirydarzu!

Szczegółowe informacje znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej
Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.