Informacje o wydarzeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Miejska Biblioteka Publiczna
im. H. Łopacińskiego w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
tel.: 81 466-62-50, 81 466-62-00
fax : 81 466-62-49
mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mbp.lublin.pl

 Wernisaż wystawy Aleksandra Yasina

„Wyraz umysłu w kolorze”

21 czerwca 2019, godz. 18.00

Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA

 

PEJZAZ 7-m  powiększ                                     

 

architektura 1-m powiększ

21 czerwca zapraszamy na wernisaż Aleksandra Yasina.
W Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA będzie można zobaczyć wystawę „Wyraz umysłu w kolorze”.
Wystawa eksponowana do 15 lipca.

Aleksander Yasin, ukraiński mistrz palety i pędzla, od kilku lat mieszkający i tworzący w Polsce, to niewątpliwie osobowość. Artysta realizuje swoje pomysły malarskie zarówno w oleju, akrylu jak i w akwareli, do której czasami wprowadza elementy gwaszu. Z dużą biegłością posługuje się tym medium. W polu zainteresowań tematycznych malarza znajdują się zarówno czyste pejzaże, gdzie bohaterami są drzewa, zaśnieżone pagórki, pola z kwiatami, kołyszące się na wodzie łodzie, ale także ze swobodą i lekkością malowane pejzaże miejskie, wypełnione mieszkańcami place, rynki, zaułki, uchwycone tuż po deszczu, czasami w kontrastowym świetle słońca, pełne powietrza, życia i artystycznego wigoru. Aleksander Yasin maluje również z lekka odrealnione akty, martwe natury oraz co nieco surrealizujące sceny z postaciami fruwającymi ponad ziemią, jeżdżące po niebie rowery, fruwające baloniki. To świat pełen fantastycznej bajkowej narracji, bardzo ciepłej i pogodnej. Chętnie bym się zatopił w nim. Gratuluję.

                                                                                                                                                      benek homziuk

Aleksander Yasin pochodzi z Półwyspu Krymskiego na Ukrainie. Posiada wszechstronne wykształcenie artystyczne w zakresie malarstwa i rysunku. Życiowe losy sprowadziły jego rodzinę do Polski. Aleksander od kilku lat mieszka i tworzy w Połańcu. Na jego barwnych obrazach można podziwiać piękno połanieckiej, staszowskiej i sandomierskiej ziemi. Na obrazach Aleksandra Yasina podziwiać możemy wspaniałe pejzaże Krymu i Bretanii.Swój dorobek prezentował na pięćdziesięciu krajowych i zagranicznych wystawach. Artysta od wielu lat związany jest ze świętokrzyskim środowiskiem plastycznym. Z dużą swobodą posługuje się malarstwem akwarelowym. Jego warsztat doceniony został poprzez liczne nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach i pokazach sztuki.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.