Informacje o wydarzeniu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej   

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
serdecznie zaprasza ponadto na wystawę

Stanisław Moniuszko (1819-1872) – natchniony duchem polskich pieśni ludowych

Wystawa Stanisław Moniuszko (1819-1872) – natchniony duchem polskich pieśni ludowych prezentuje biografię kompozytora oraz genezę i losy jego dzieł. Dzięki oryginalnym plakatom, fotosom, programom i strojom z polskich oper i teatrów (Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Krakowskiej, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Śląskiej, Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Opery Wrocławskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej) będą mogli Państwo prześledzić historię inscenizacji oper Moniuszki – od czasów powojennych po współczesne – i wejść w ich niepowtarzalny klimat. Wystawie towarzyszy ekspozycja niekonwencjonalnych moniuszkowskich plakatów autorstwa Witolda Mysyrowicza (ur. 1947) – artysty, grafika, designera i karykaturzysty, laureata 145 nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych w Polsce oraz m.in. w Chinach, Czechach, Francji, Hiszpanii, Indiach, Iranie, Korei Płd., Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, na Ukrainie, we Włoszech.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach pracy Biblioteki do 21 czerwca 2019 roku. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenia są częścią projektu „Nie taki Straszny Dwór – oswajanie Moniuszki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Szczegółowych informacji udzielają:
Marcin Furman – 81-528-74-20, Jarosław Sawic – 81-528-74-19

   

Dział Informacji i Promocji WBP

im. H. Łopacińskiego w Lublinie
8
1-52-87-417
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.