Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 logock
 kalejdoskop-m powiększ

Majowa scena Centrum Kultury 

W maju zaprosimy widzów na spektakle dobrze znane lubelskiej publiczności, a także prezentacje z nurtu teatru tańca. Na scenie CK zobaczymy m.in. produkcje Sceny InVitro, Teatru Czytelni Dramatu oraz młodych polskich choreografów.

Rozpoczniemy od czytania scenicznego w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Ich „Kalejdoskop” to interpretacja tekstów Edgara Lee Mastersa, który jako pierwszy w historii literatury wpadł na pomysł spisania wierszy pod postacią epitafiów. „Ony” Teatru Czytelni Dramatu to zwycięski spektakl 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej. Opowiada o mierzeniu się z własnym cierpieniem i samotnością oraz nauce czym jest miłość i odpowiedzialność. Aktorów Teatru Seniora zobaczymy też w „Kabarecie Starszych Pań i Panów”, który wykorzystuje piosenki Jeremiego Przybory i muzyki Jerzego Wasowskiego z programu „Kabaret Starszych Panów”. Na scenie CK zagoszczą też spektakle taneczne: „We_selle” Wojciecha Mochnieja, gdzie choreograf prezentuje ceremonię zaślubin, odwołując się do „Wesela” Wyspian´skiego i „S´lubu” Gombrowicza. Zobaczymy też prezentację jednego z czołowych polskich twórców polskiej sceny tańca — „Mute” Janusza Orlika. W kolejnej odsłonie cyklu czytań scenicznych poświęconych twórczości Williama Szekspira posłuchamy komedii „Jak wam się podoba”, w której głównym poruszanym tematem jest płeć płci. Końcówka miesiąca należy do Sceny InVitro, gdzie Łukasz Witt-Michałowski w spektaklu „Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)” zwraca uwagę na problemy ojców samotnie wychowujących swoje dzieci.
Maj to także szereg spektakli z nurtu teatru improwizowanego. Przed nami występy grup Innymi Słowy Impro, Lukla Show oraz 7. edycja Lublin Jam Improv, podczas której swoje umiejętności zaprezentują Innymi Słowy Impro oraz Teatr Bezczelny.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.