Informacje różne z Lublina i regionu
 

 Krew można oddawać codziennie

w siedzibie RCKiK

przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8

 krew2-m powiększ

RCKiK w Lublinie szczególnie zaprasza dawców grup krwi ARh+, 0Rh-, 0 Rh+

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie serdecznie zaprasza do oddawania krwi. Szczególnie czeka na dawców z grupami krwi ARh+,0Rh-, 0 Rh+. RCKiK jednocześnie przypomina, że podczas wizyty można zapisać się do polskiego Ośrodka Dawców Szpiku przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i zostać potencjalnym Honorowym Dawcą Szpiku.

W Lublinie krew można oddawać codziennie w siedzibie RCKiK przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8. Rejestracja dawców odbywa się w poniedziałki, środy i piątki od 7:00 do 13:30, we wtorki i czwartki od 7:00 –do 17:00, a w soboty od 7:30 do 11:30 oraz w 9 Oddziałach Terenowych . Dodatkowo, krew można oddać także podczas akcji . W Lublinie można to zrobić 9 maja przy Komendzie Wojewódzkiej Policji, ul. Narutowicza 73 (godziny rejestracji: 09:00 - 13:00) oraz 12 maja na Placu Teatralnym (godziny rejestracji: 12:00 - 16:00).

Akcje odbywają się także na terenie całego województwa lubelskiego. Najbliższe zaplanowane są np. 9 maja w Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie, przy ul. Sikorskiego 10 (godziny rejestracji: 08:30 - 12:00) oraz 10 maja w Świdniku, w Punkcie Medycznym WSK przy Al. Lotników Polskich 1 (godziny rejestracji: 08:00 - 12:30). Pełny harmonogram dostępny jest na stronie: www.rckik.lublin.pl.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przypomina również, że warto zapisać się do polskiego Ośrodka Dawców Szpiku (Centralny Rejestr Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej), który działa przy RCKiK. Wystarczy tylko przyjść do siedziby RCKiK lub jednego z 9 Oddziałów Terenowych, wypełnić odpowiednie formularze, poddać się badaniu lekarskiemu i oddać próbkę krwi do badań. Proces trwa zaledwie chwilę, a w ten sposób można uratować komuś życie.