Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

logock

   

Kwiecień w Kinie CK

Przygotuj się na kwiecień pełen filmów w Kinie CK. Przed nami aż 7 premier i 2 przeglądy festiwalowe — w sumie ponad 40 seansów.

Kwietniowe pokazy rozpoczynamy od premier. Pierwsza z nich to najnowsze dzieło László Nemesa – zdobywcy Oscara za „Syna Szawła”. Jego „Schyłek dnia” opowiada historię młodej Irisz, która prowadzi nas przez Budapeszt u progu XX wieku, ówczesną perłę austro-węgierskiego imperium. Dziewczyna szuka zaginionego brata, ale też odpowiedzi na pytania o własną tożsamość. Z kolei dokument „Jutro albo pojutrze” przedstawiony jest jako rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, stając się intymnym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania. Kolejna premiera w Kinie CK to gratka dla miłośników horroru. Debiutancki „Impostor” Lee Cronina okrzyknięto najstraszniejszym filmem 2019 roku. To historia kobiety, która przeprowadza się ze swoim synkiem na wieś. Chłopiec znika, a kiedy się odnajduje matka zaczyna podejrzewać, że ten, który wrócił może wcale nie być jej synem... W ramach cyklu Kinobanda zobaczymy polską kooprodukcję „Żniwa” , która swoją światową premierę miała w Cannes oraz film „Cena wszystkiego”. To współczesny obraz rynku sztuki, widziany oczami kolekcjonerów, handlarzy, kuratorów i najlepszych artystów. Kolejna premiera z cyklu Splat!Nights to „Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka. Horror opowiada o losach dzieci, które po wyzwoleniu z obozu zagłady zamieszkały w prowizorycznym domu dziecka w środku lasu. Jednak zamiast upragnionego normalnego życia, spotyka ich tam kolejny koszmar. Końcówka kwietnia to spotkanie z najnowszym dziełem Borysa Lankosza „Ciemno, prawie noc” i filmem „Wszyscy wiedzą”. Zaś w ramach cyklu Kino Smakuje pokażemy dokument o cudownym dziecku amerykańskich kulinariów — „Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata”.
Kwiecień to także spotkanie z hiszpańską kinematografią. Od 8 do 14 kwietnia w Kinie CK zobaczymy najgłośniejsze i najbardziej intrygujące hiszpańskie filmy, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce. Wśród nich znajdą się zarówno kasowe hity, jak i kameralne filmy artystyczne. Różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawi, że każdy widz znajdzie coś dla siebie.
Nie zabraknie też seansów z cyklu Benshi. Tym razem obejrzymy filmy związane z tematyką górską, m.in. thriller przygodowy „Everest” oraz opartą na faktach historię alpinisty czyli „127 godzin”. Przed nami także pokazy filmów w ramach 9. edycji Unia Film Festival oraz z Cyklu LFF cały rok, a dla najmłodszych szereg krótkometrażowych produkcji w ramach O!PLA – Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji.

Bilety na seanse dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online
Do zobaczenia w kinie!

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.